2018-aisiais festivalis „DOK Leipzig“ pažvelgs į lietuvių dokumentinį kiną


20171031_153844

Šiuo metu vykstančiame 60-ajame Leipcigo dokumentinio kino ir animacijos festivalyje „DOK Leipzig“ viešėjo Lietuvos kino centro ir LR ambasados Vokietijoje atstovai. Susitikime su festivalio vadove Leena Pasanen LKC Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Dovilė Butnoriūtė ir LR kultūros atašė Vokietijoje Rita Valiukonytė aptarė būsimą Lietuvos kino programos ir industrijos pristatymo projektą kitų metų kino festivalyje. Specialią programą, kuria apie Lietuvą bus kalbama per dokumentinį kiną ir tradicijas, mūsų šalies talentus ir iš čia kilusias idėjas, kuruos „DOK Leipzig“ rengėjų parinkti kino ekspertai. Festivalio industrinėje programoje bus pristatomos tarptautinės koprodukcijos galimybės.

Šis nacionalinio kino sklaidos projektas yra Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtų renginių pasaulyje dalis. Detali jo programa bus paskelbta kitų metų rudenį baigus programos sudarymo darbus.

Projektą organizuos Lietuvos kino centras bendradarbiaujant su LR ambasada Vokietijoje.

Nuotraukoje (iš kairės): LR kultūros atašė Vokietijoje Rita Valiukonytė, „DOK Leipzig“ festivalio vadovė Leena Pasanen ir LKC Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Dovilė Butnoriūtė.