ESoDoc mokymų sesijoje Vilniuje – penktadalis lietuvių kino kūrėjų ir atviros paskaitos visiems


logo_esodoc-hi_res

Jau šią savaitę Vilniuje prasideda spalio 15–21 dienomis vyksianti trečioji 2017 m. ESoDoc (European Social Documentary) mokymų sesija, į kurią po specialios atrankos papildomai pakviesti dalyvauti dar trys socialinės dokumentikos kūrėjai ir prodiuseriai iš Lietuvos. Prie kitų 22 ESoDoc dalyvių prisijungs prodiuserė Rasa Miškinytė su projektu „Pavyzdingas elgesys“ (Exemplary Behaviour; rež. Audrius Mickevičius) ir be projektų šioje mokymų sesijoje dalyvausiančios filmų kūrėja Gerda Paliušytė ir prodiuserė Gabrielė Vaičiūnaitė. Jos ne vienintelės lietuvės ESoDoc 2017 – visam trijų mokymų ciklui šių metų pradžioje buvo atrinktos ir juose dalyvauja prodiuserė Živilė Gallego su dar vystomu projektu „Lemtinga atranka“ (A Vital Selection) ir režisierė Virginija Vareikytė su dokumentiniu filmu „Kupiškio projektas“ (Kupiskis Project).

ESoDoc 2017 trečioji mokymų sesija rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos kino centru ir tarptautiniu žmogaus teisių dokumentinių filmų festivaliu „Nepatogus kinas“ bei remiama „Kūrybiška Europa“ MEDIA programos.

Intensyvios ESoDoc mokymų sesijos Vilniuje metu penkios Lietuvos atstovės ir dar 20 kino kūrėjų iš Belgijos, Graikijos, Indijos, Irano, Italijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Norvegijos, Palestinos, Pakistano, Portugalijos, Rumunijos, Rusijos ir Vengrijos bendradarbiaus tarpusavyje ir keisis patirtimi, semsis naujausių žinių ir įgūdžių iš tarptautinės kino ir medijų industrijos ekspertų bei pristatys jiems savo projektus. Šiuose mokymuose būtent pristatymo (pitching) technikai ir įgūdžiams, kaip tinkamai parengti savo projekto pristatymą įvairiems tokio pobūdžio forumams Europoje, bus kreipiamas išskirtinis dėmesys.

Trečioji ESoDoc mokymų sesija ypatinga ir tuo, kad jos metu visi besidomintys socialine dokumentika yra kviečiami dalyvauti atviruose renginiuose – mokymų dalyvių projektų pristatymuose bei tarptautinių ekspertų paskaitose.

Ekspertų, kuriems bus pristatomi ESoDoc mokymų ciklo metu vystyti dalyvių projektai, grupę sudaro penki tarptautinei kino ir medijų industrijai žinomi profesionalai: Simone Baumann (Saxonia Entertainment ir German Films, Vokietija), Katrine Kilgaard (CPH:Dox, Danija), Margje de Koning (EO, JDocs & IKONdocs, Nyderlandai), Caroline Mutz (Arte G.E.I.E., Prancūzija) ir Bruno Smajda (Cross Video Days, Prancūzija). Viešų renginių ciklą atidarys ir išskirtinę paskaitą apie pristatymo meną, kaip sėkmingai parduoti savo filmo projektą, praves tokių pristatymų (pitching) meistrė iš Vokietijos Sibylle Kurz. Apie koprodukcijos reikšmę šiandieninei Europos kino industrijai ir pagrindines kliūtis, kurias būtina įveikti siekiant tarptautinės sėkmės, kalbės kitas žymus ekspertas iš Italijos Stefano Tealdi.

Trečiosios ESoDoc mokymų sesijos viešųjų renginių programa:

Pirmadienis, spalio 16 d.

10.00 – 12.00 Sibylle Kurz: „Pitch it! The art of selling successfully your film project“

Ketvirtadienis, spalio 19 d.

9.00 – 13.30 Projektų pristatymas: pirmoji diena

15.00 – 16.00 Bruno Smadja: „Future visions of Transmedia and VR projects“

16.30 – 17.30 Simone Baumann: „Who is watching our documentaries?“

Penktadienis, spalio 20 d.

9.00 – 13.00 Projektų pristatymas: antroji diena

14.30 – 15.15 Margje de Koning: „Confusing but productive“

15.15 – 16.00 Stefano Tealdi: „Going international – necessary but tricky“

Viešųjų renginių programa vyks viešbutyje „Holiday Inn“ (Šeimyniškių g. 1, Vilnius). Daugiau informacijos apie šiuos renginius ir paskaitų lektorius rasite čia.

ESoDoc – tai mokymų iniciatyva, skirta socialinės dokumentikos kūrėjams ir naujųjų medijų profesionalams, siekiantiems tobulinti savo kino projektus, didinti jų socialinį poveikį ir pasiekti kuo platesnę auditoriją įgyjant naujų projekto pristatymo įgūdžių ir žinių apie dokumentinių filmų prodiusavimą, finansavimą ir platinimo strategijas. Nuo 2004 m. vykstančios kino dirbtuvės ESoDoc, įkurtos Dokumentinio kino, televizijos ir naujųjų medijų mokyklos Zelig (Italija) siekiant paskatinti ir įgalinti filmų kūrėjus imtis žmogaus teises liečiančių temų, kasmet šešių mėnesių laikotarpiu organizuoja tris intensyvius savaitės trukmės mokymus, kuriuos papildo mokymosi sesijos virtualioje aplinkoje.