Berviko kino ir medija meno festivalio programoje – speciali Ilonos Jurkonytės sudaryta programa


filmo Sirenomelia kadras 2

Šią savaitę Jungtinės Karalystės Berviko kino ir medija meno festivalyje bus pristatyta speciali filmų programa „Ultramarinas: jūra kaip politinė ervė“. Jos autorė – Tarptautinio Kauno kino festivalio meno vadovė Ilona Jurkonytė. Programoje bus pristatyta ir lietuvių autorės Emilijos Škarnulytės filmo „Sirenomelia“ premjera.

Rugsėjo 20–24 dienomis šiauriausiame Anglijos mieste Bervike prie Tvydo vyksiantis Berviko kino ir medijų meno festivalis skaičiuoja tryliktus metus. Pasak festivalio direktoriaus Peter Taylor, „lietuvės kino kuratorės Ilonos Jurkonytės dinamiškas filmų, aptariančių mūsų sudėtingus santykius su jūra, rinkinys“ programoje „Ultramarine“ yra festivalio „vinis“.

filmo Sirenomelia kadras 1

Kadras iš E. Škarnulytės filmo „Sirenomelia“

Programos filmai kviečia žiūrovus apmąstyti vandenį, jūrą ir vandenynus kaip šiuolaikinį kovos lauką, kuriame vyksta naujausios varžytuvės dėl įtakos ir teritorijos. Dirbtinės salos, skirtos kolonizuoti naujas teritorijas sausumoje, šiuolaikinės technologijos, leidžiančios iki šiol neįsivaizduotais būdais stebėti jūrų paviršių ir tirti dugną, vandenynuose plūduriuojantys ir skęstantys pabėgėlių laiveliai: tai tik kelios šio paveikslo dalys. Programoje – Jean-Luc Godard, Kamal Aljafari, Cláudia Varejão ir kitų autorių filmai.

„Berviko kino ir medija meno festivalis yra panašus į Tarptautinį Kauno kino festivalį. Tai apimtimi iš pažiūros nedidelis festivalis, su kuruojama programa, kuriame kokybė bei atranka svarbiau nei kiekybė, šis renginys svarbus kaip bendraminčių susitikimo platforma“, – sakė Tarptautinio Kauno kino festivalio meno vadovė, šiuo metu studijuojanti kinotyros doktorantūrą Kanados Concordia Universitete, Monrealyje.

„Ultramarinas: jūra kaip politinė ervė“ programos pristatymą remia Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje.