„Baltijos kino dienos“ patvirtino – kaimyninių šalių kinas domina žiūrovus


BKD1

Daugiau nei 2000 žiūrovų apsilankė „Baltijos kino dienose“, vykusiose Vilniuje, Rygoje ir Taline praėjusią savaitę. Nemokami kino seansai kvietė pasidomėti, kas naujo Baltijos kine.

„Džiaugiamės, kad pirmosios „Baltijos kino dienos“ sulaukė tokio žiūrovų susidomėjimo. Baltijos šalys išties sukuria nemažai gerų filmų, kurie rodomi tarptautiniuose kino festivaliuose, tačiau nepasiekia kaimyninių šalių auditorijos. Tad organizuodami šį renginį ir siekėme parodyti žiūrovams reikšmingiausius ir įdomiausius pastarųjų metų Latvijos ir Estijos filmus“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

BDK3

Iniciatyvos surengti „Baltijos kino dienas“ ėmėsi Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino centrai, pasiūlę tomis pačiomis dienomis trijų Baltijos šalių sostinėse Taline, Rygoje ir Vilniuje nemokamai rodyti lietuviškus, latviškus ir estiškus filmus.

„Šio renginio idėja pasiteisino ir esame tikri, kad verta „Baltijos kino dienas“ organizuoti ateinančiais metais“, – neabejoja Estijos kino instituto direktorė Edita Sepp-Dallas. Jai pritaria ir Latvijos kino centro vadovė Dita Rietuma: „Sieksime, kad „Baltijos kino dienos“ išaugtų į gražią kasmetinę tradiciją, padėsiančią Lietuvos, Latvijos ir Estijos žiūrovams atrasti, kas Baltijos šalių kine yra geriausia.“

BDK6

Estijos kino instituto direktorė Edita Sepp-Dallas

„Baltijos kino dienų“ metu Lietuvos žiūrovams pristatyti ir naujausi, ir užsienio festivaliuose pripažinimą pelnę Latvijos bei Estijos filmai. Iš viso surengti 5 nemokami seansai. Rygoje ir Taline parodyti lietuviški filmai „Emilija iš Laisvės alėjos“ (rež. Donatas Ulvydas) ir „Senekos diena“ (rež. Kristijonas Vildžiūnas) ir „Sangailės vasara“ (rež. Alantė Kavaitė).

Pastarąjį filmą Estijos žiūrovams pristačiusi aktorė Aistė Diržiūtė pastebėjo, kad „publika buvo puiki, dėmesinga, su įdomiais ir netikėtais klausimais“.

Žiūrovai visose trijose šalyse buvo labai aktyvūs: ne tik gausiai lankėsi filmų peržiūrose, bet ir dalyvavo susitikimuose ir diskusijose su filmų kūrėjais. Pakviesti balsuoti ir išrinkti labiausiai patikusį filmą žiūrovai Vilniuje daugiausiai balsavo už estišką trilerį „Mama“ (rež. Kadri Kõusaar), kuris praėjusiais metais išrinktas Estijos kandidatu į „Oskaro“ nominaciją, tačiau aukščiausiais balais įvertino filmą „Melanijos kronika“ (rež. Viestur Kairish), kuris tapo vienu populiariausių 2016 m. filmų Latvijoje.

BDK5

Filmo „Melanijos kronika“ prodiuseris Gints Grube

BDK4

Filmo „Mama“ scenarijaus bendraautorė Leana Jalukse

BDK7

Filmo „Klampynė“ režisierius Renars Vimba

BKD2

„Baltijos kino dienų“ metu vyko ir specialūs seansai. Rugpjūčio 23 d. trijų sostinių žiūrovai išvydo proginį 9 minučių režisierių Audriaus Stonio ir Arūno Matelio dokumentinį filmą „Baltijos kelias“. O negalėję atvykti į kiną režisieriaus Raimundo Banionio filmą „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ galėjo  žiūrėti sau patogiu metu skaitmeninėje erdvėje – legalioje interneto platformoje „Baltic View“ bei  išmaniosios skaitmeninės televizijos „Telia“ videonuomoje. Per keletą dienų šį filmą peržiūrėjo daugiau nei 1000 žiūrovų. Filmą lietuvių ir anglų kalbomis Lietuvos kino centras kviečia žiūrėti iki rugsėjo 20 d. („Baltic View“: https://vimeo.com/230146322).

BDK8 BDK9 BDK10

„Baltijos kino dienų“ žiūrovai

Estijos filmų rodymas dedikuojamas Estijos pirmininkavimui ES Tarybai bei Estijos Respublikos šimtmečiui. 

Nuotraukų autoriai: Ieva Budzeikaitė ir Eimantas Genys