Rugpjūtį holivudo legenda Barry Primus sugrįžtą į Lietuvą


Barry Primus

Garsi Holivudo legenda, aktorius ir dėstytojas Barry Primus, rugpjūčio 4-10 dienomis sugrįžta į Lietuvą. Directors Lab“ iniciatyva kartu su asociacija AVAKA Lietuvos kino aktoriams, režisieriams bei prodiuseriams surengti tarptautinius mokymus, pateisino dalyvių lūkesčius labiau nei tikėtasi.

Rugpjūčio 4-10 dienomis profesionalaus meno namuose „House of Puglu“ vyks dvejos dirbtuvės – kino režisieriams, prodiuseriams (rugpjūčio 8-10 d.) bei aktoriams (rugpjūčio 4-6 d.).

Aktoriai kūrybinių dirbtuvių metu koncentruosis į metodiką, naujus vaidybos įrankius, o režisieriai – į tarpusavio santykio, susikalbėjimo su aktoriais sukūrimą. Amerikiečių aktorius naudos tokių meistrų kaip Lee Strasberg, Sandy Maisner, Stella Adler technikas. „Aktoriai ir režisieriai turi suprasti vieni kitus, kad vėliau galėtų dirbti kartu“, – teigia „Directors Lab“ įkūrėja I. Pužauskaitė.

MOKYMŲ KAINA:
Dalyviams – 200 Eur
Stebėtojams – 140 Eur

Registracija: https://www.directorslab.org/applynow/

Balandžio mėnesį „Directors Lab“ ir audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA organizavo atvirą paskaitą „Vaidybos ir režisūros meistriškumas kine“ ( Inspirational Talk: Working with Actors and Achieving Good Performances“), kuri sulaukė didžiulio LMTA studentų bei kino industrijos atstovų dėmesio. Taip pat vyko praktiniai mokymai aktoriams bei režisieriams, kur pasauline patirtimi dalinosi Barry Primus. Susirinko dalyviai iš viso pasaulio: Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Čekijos, Islandijos, Lietuvos, Lenkijos. Atliktos apklausos duomenys parodė, kad 78,9 % dalyvių mokymus vertina puikiai, o lektorių – Barry Primus visi vienbalsiai įvertina taip pat puikiai (100%).

Barry Primus pradėjo aktoriaus karjerą su tokiais garsiais Amerikos režisieriais kaip Elia Kazan ir Harold Clurman. Per 50 metų Barry suvaidino apie 50 filmų ir dirbo su Martin Scorsese, Sydney Pollack, Mark Rydell, James Toback ir Roger Vadim. Barry yra filmo „Meilužė“, kuriame vaidino Rober De Niro, režisierius ir scenarijaus bendraautorius.

Nuotrauka: Barry Primus, aut. Irmantas Aleliūnas