Lietuvos bendros gamybos filmų projektai pristatomi kino industrijos renginiuose Karlovi Varuose


Šaukštas. Filmo kadras

Šiandien tarptautinio Karlovi Varų kino festivalio metu vykstančiame kino industrijos renginyje „Docu  Talents 2017“ bus pristatyti du Lietuvos bendros gamybos filmų projektai „Šaukštas“ ir „Atskirti balsai“.

„Docu  Talents“ organizuojamas jau 13-ąjį kartą.  Pasak renginio organizatorių – Jihlavos tarptautinio dokumentinių filmų festivalio ir Karlovi Varai kino festivalio, – tai naujausių ilgametražių dokumentinių filmų iš Vidurio ir Rytų Europos regiono apžvalga.

Kasmet dalyvauti šioje programoje atrenkama 12 geriausių projektų iš Vidurio ir Rytų Europos šalių. Jų kūrėjai turi galimybę pristatyti savo darbus kino platintojams, filmų pirkėjams, festivalių programų sudarytojams, tarptautinei ir vietos žiniasklaidai.

Latvių režisierės Lailos Pakalninos „Šaukštas“ – tai Latvijos ir Lietuvos bendros gamybos filmas, kuriame vystoma žmogaus ir jo evoliucijos tema. Rodydami pramoninio plastmasinio šaukšto gamybos procesą, kūrėjai kalba apie visuomenę ir jos progresą. Projektui, kurį prodiusuoja VšĮ „Just a moment“, skirta ir Lietuvos kino centro parama.

Filmo „Atskirti balsai“ kūrėjai, uždavę klausimą, kaip žinoti, kad tai, ką girdime ar matome, yra tikra, tyrinėja plonytę liniją tarp objektyvaus pasaulio ir subjektyvios patirties. Keturi pasakotojai atskleidžia savo patirtis, tačiau girdimi tik jų balsai, iš kurių ir atpažįstamos jų istorijos. Tai bendra Lietuvos ir Jungtinės Karalystės gamyba. Filmo režisieriai – David Heinemann ir Elvina Nevardauskaitė.

Vakar festivalio kino industrijos renginyje „Eurimages Lab Project“ buvo pristatytas Lietuvos, Ukrainos ir Prancūzijos bendros gamybos filmo projektas „Stasis“ (rež. Mantas Kvedaravičius). Šiame renginyje pristatyti 8 tarptautiniai filmų projektai, esantys gamybos ar užbaigimo etape, iš šalių, „Eurimages“ fondo narių. Toks renginys festivalyje pirmą kartą buvo surengtas pernai. Jame pristatomi projektai išsiskiria netradiciniu požiūriu ir pažangiais kūrybiškumo metodais, siekiant rasti savo kelią pas žiūrovą. Speciali žiūri išrinks perspektyviausią projektą, kuris bus apdovanotas 50000 eurų piniginiu prizu.