Šanchajaus kino festivalyje – lietuviški akcentai


FILMO NUOTRAUKA_CHARMSAS (nuotr. Pavlovskio)

Rytoj Kinijoje prasideda jubiliejinis, 20-asis tarptautinis Šanchajaus kino festivalis, kuriame bus parodyti du bendros gamybos su Lietuva vaidybiniai filmai, o festivalio industrijos programoje Lietuvos atstovė pristatys lietuviško kino potencialą.

9 dienas truksiančio festivalio metu bus surengta beveik 1500 filmų seansų, parodyta per 500 filmų, tarp kurių ir du bendros gamybos su Lietuva filmai. Festivalio konkursinėje programoje bus parodytas Rusijos, Lietuvos ir Makedonijos bendros gamybos rusų režisieriaus Ivan Bolotnikov vaidybinis filmas „Charmsas“. Filme pasakojama apie poetą, rašytoją ir dramaturgą Daniil Charms, gyvenusį praeito šimtmečio pirmoje pusėje. Pagrindinis šio filmo draminis konfliktas – nestandartinio, vidine laisve apdovanoto žmogaus ir jį supančios absurdiškos realybės santykis. Festivalio metu įvyks premjera, kurioje dalyvaus ir filmą pristatys kūrybinė grupė bei filme vaidinanti lietuvių aktorė Aistė Diržiūtė. Viso bus surengti 3 filmo seansai. Filmą prodiusiuoja Lietuvos kompanija „Tremora“, kartu su prodiuseriais „Proline Films“ (Rusija) ir „Manufaktura“ (Makedonija). Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras. Taip pat į festivalio programą yra įtrauktas kitas bendros gamybos Armėnijos ir Lietuvos vaidybinis filmas „Paskutinis gyventojas“, kurio režisierius – Jivan Avetisyan (Armėnija). Filme pasakojama apie du vyrus – azerą Ibrahimą ir armėną Abgarą, kurie įsiliepsnojus etniniam konfliktui savo gyvybės kaina geba išsaugoti žmogiškąsias vertybes bei tikrą draugystę. Viso bus surengti 5 šio filmo seansai. Filmą prodiusuoja Lietuvos kompanija „Artbox“ ir Armėnijos kultūros fondas „Fish Eye Art“. Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.

Birželio 16-21 dienomis festivalio kontekste vyks industrijai skirta programa „SIFF Forum“, kurioje dalyvaus ir Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris” industrijos renginio „Meeting Point – Vilnius“ vadovė Rita Stanelytė. Atviro stalo diskusijoje drauge su kolegomis iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Graikijos ir Vengrijos bus diskutuojama apie nacionalinių filmų iššūkius vietinėje rinkoje ir tarptautiniu mastu. Rita Stanelytė taip pat Lietuvos kino industrijos vardu pasirašys tarptautinį memorandumą, kuris paskatins efektyvesnį tarpkultūrinį bendradarbiavimą tarp Europos ir Azijos kino srityje.

Šanchajaus kino festivalis yra vienas svarbiausių kino festivalių, priklausantis A kategorijai, vykstantis kasmet nuo 1993 metų. Daugiau apie festivalį – www.siff.com.