Pirmųjų virtualių apdovanojimų metu paaiškėjo moksleivių vaizdo darbų konkurso prizininkai


rrrrrrrr

Lietuvos kino centras šiandien pakvietė į pirmuosius virtualius kino apdovanojimus Lietuvoje, kurie buvo transliuojami Lietuvos kino centro Facebook paskyroje. Tai vaizdo konkurso „Dokumentika mokykloje“ finalinis renginys – apdovanojimų ceremonija, kurios metu paaiškėjo, kokie moksleivių darbai pelnė aukščiausius įvertinimus ir kam atiteko Lietuvos kino centro įsteigti prizai už geriausius vaizdo darbus.

Pirmąją vietą laimėjo Emilija Dirsytė iš Naujamiesčio (Panevėžio raj.), Naujamiesčio gimnazijos ir jos filmas „Tylos ieškojimas“. Pasak autorės, mokykloje kiekvienas jaučiasi skirtingai, išgyvena nemažai įvairiausių emocijų, jausmų ir patyrimų, o aplink supantis šurmulys trukdo susikaupti, todėl mokykloje tylos niekada nebūna iki tol, kol jos neišgirsti. Emilijai Dirsytei atiteko kvietimas dalyvauti vasaros kino stovykloje, kurią organizuoja „Skalvijos“ kino akademija. Antrąją vietą užėmė komanda „Savanai“ iš Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos su filmu „Miesto veidai“, kuriuo kūrėjai į miestą pakvietė pažvelgti per gyventojų portretus. Kiekvienam komandos nariui atiteko „Geros dovanos“ kuponas, kurį galės pasinaudoti pasirinktinai pramogai. Trečioji vieta atiteko komandai „Smalsuoliai“ iš Raseinių rajono Ariogalos gimnazijos ir jų filmui „Socialiniai vaidmenys“. Filme parodoma Ariogalos gimnazijos direktoriaus Arvydo Stankaus kelių vaidmenų vienoje dienoje istorija. Kiekvienam komandos nariui dovanojami „Bilietai.lt“ dovanų kuponai, su kuriais galės išsirinkti norimą renginį ir pasilankyti jame.

Vertinant konkurso dalyvių darbus, pirmiausia atsižvelgta į atitiktį konkurso temai, taip pat į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą ir techninį išbaigtumą. Komisijos nuomone, ne pilnai atitikę vertinimo kriterijus, tačiau specialaus paminėjimo verti yra šie darbai: „Jono Jablonskio, buvusio Rygiškių mokyklos mokinio, priimti ir sukurti žodžių terminai“ (komanda „Jablonskiukai“, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija) ir „Ei! Išjunk telefoną!” (komanda „Daugų Vlado Mirono gimnazija“ iš Alytaus rajono, Daugų Vlado Mirono gimnazijos).

Lietuvos kino centras konkursą „Dokumentika mokykloje“ rengia trečius metus. Vyresniųjų klasių moksleiviai buvo kviečiami kurti trumpos trukmės filmukus aktualiomis patiems temomis dokumentikos žanre. Šiemet konkurse dalyvavo 34 vaizdo darbai, kuriuos atsiuntė moksleiviai iš visos Lietuvos.

Šis konkursas parodė, kad mokiniai nori ir geba kurti, yra iniciatyvūs ir imlūs, tačiau kino dokumentikos žanras jiems nėra lengvas. Konkurso dalyviai išties surado originalių temų, bandė atskleisti ne tik savo požiūrį į vieną ar kitą moksleiviams aktualią temą, bet ir jausenas. Vertinimo komisijos nuomone, buvo stiprių darbų, tačiau jų autoriai neįsigilino į konkurso temą, kai kuriems pritrūko patirties išvystyti siužetą, paieškoti įdomesnių temos variacijų. Tuo tarpu su techniniu darbų apipavidalinimu konkurso dalyviams sekėsi daug geriau: padirbėta su montažu, garso takeliu, nepamiršti pavadinimai, titrai.