Pasirašyta naujos redakcijos Europos Tarybos konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos


2017 m. birželio 19 d. Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė pasirašė 2017 m. sausio 30 d. Roterdame priimtą naujos redakcijos ET konvenciją dėl bendros kino filmų gamybos.
Pakeista konvencija leis Europos Tarybos fondo „Eurimages“, remiančio kūrybinių kinematografinių ir audiovizualinių darbų bendrą gamybą ir platinimą, lėšas naudoti ne tik ET valstybių narių, bet ir kitų šalių kino filmų gamintojams ir platintojams. Tokiu būdu ši konvencija išplės tarpvalstybinio bendradarbiavimo galimybes. Konvencija taip pat pakeičiamos vykdomų projektų finansavimo sąlygos, kurios leis Lietuvos kino filmų gamintojams prisidėti prie didelio biudžeto bendros kino filmų gamybos projektų ir pasisemti vertingos profesinės patirties. Po patikslintos konvencijos pasirašymo bus atliekamos tolesnės šios konvencijos ratifikavimo procedūros – Konvenciją turės ratifikuoti Lietuvos Respublikos Seimas.
Eurimages yra ET fondas, kuris finansuoja bendrų Europos filmų gamybą, platinimą ir demonstravimą ir nuo jo įkūrimo 1988 m. šis fondas parėmė 1834 europietiškų bendrų filmų gamybą 545 mln. eurų. Daugiau nei 10 Lietuvos filmų yra gavę Eurimages finansavimą.

Su naujos redakcijos ET konvencija dėl bendros kino filmų gamybos galite susipažinti ČIA

LR nuolatinės atstovybės prie Europos Tarybos informacija