Lietuvos moksleiviai dalyvaus Europos jaunimo filmų apdovanojimuose


Jaunojo žiūrovo kino diena

Lygiai po mėnesio Lietuvoje pirmą kartą vyks tarptautinis renginys „Jaunojo žiūrovo kino diena“. Tai – Europos kino akademijos renginys, prie kurio organizavimo prisideda Lietuvos kino centras. Vaikai iš 31 Europos šalies kviečiami žiūrėti filmus ir išrinkti labiausiai jiems patikusį filmą, kuriam Europos vaikų vardu bus įteiktas apdovanojimas.

Renginys skirtas 12-14 amžiaus vaikams iš visos Europos. Po filmų peržiūrų ir balsavimo už jiems labiausiai patikusį filmą, renginio dalyviai tiesioginės transliacijos metu stebės visų šalių balsavimo rezultatų skelbimą ir apdovanojimų ceremoniją iš Erfurto (Vokietija).

„Džiaugiamės, kad bendradarbiaudami su Europos kino akademija galime pasiūlyti Lietuvos moksleiviams sudalyvauti Europos jaunimo kino apdovanojimuose. „Jaunojo žiūrovo kino diena“ suteikia galimybę pažinti Europos kiną, skatina diskutuoti ir keistis nuomonėmis apie naujausius kino kūrėjų darbus, ir bus prasmingas žingsnis Lietuvos kino centrui prisidedant prie Europos kino auditorijos ugdymo” – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Šiemet septintus metus vykstančiame renginyje, renkant geriausią jaunimo filmą, bus įskaitytas ir Lietuvos jaunimo balsas. Šimtas moksleivių iš įvairių Lietuvos mokyklų kartu su bendraamžiais iš kitų Europos šalių vienu metu žiūrės tris ekspertų atrinktus filmus ir atiduos savo balsą už, jų nuomone, geriausią filmą. Moksleivių atranka šiam renginiui bus vykdoma pedagogų, vykdančių mokyklose kino edukacijos veiklas, pagalba.

„Jaunojo žiūrovo kino dienos“ programoje bus parodyti trys skirtingų žanrų filmai. Tai animacinis režisieriaus Claude Barras filmas „Moliūgėlio gyvenimas“ (Šveicarija, Prancūzija), pasakojantis apie devynmetį berniuką vardu Moliūgėlis, kuris po netikėtos mamos mirties patenka į našlaičių namus, tačiau nors ir susidūręs su sunkumais palengva išmoksta pasitikėti ir mylėti. Kitas į programą įtrauktas filmas, tai vaidybinis režisieriaus Fatih Akin filmas „Bėgam iš Berlyno“ (Vokietija), pasakojantis apie dviejų visiškai skirtingų paauglių vasaros nuotykius ir iššūkius, turėsiančius įtakos likusiam jų gyvenimui. Bei programą papildys dokumentinis režisierės Alice Schmid filmas „Mergaitė Loch Anzėje“ (Šveicarija), apie paauglę Laurą, kuri gyvena ūkininkų šeimoje, nuostabaus grožio gamtos apsuptyje, tačiau jaučiasi vieniša ir nevisavertė.

Renginys vyks 2017 m. gegužės 7 d. Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.