„Kino pavasaryje“ įvertintas A.Stonio „Moteris ir ledynas“


moteris ir ledynas

Po dviejų savaičių kino maratono iškilmingoje „Kino pavasario“ uždarymo ceremonijoje buvo apdovanoti geriausi festivalio filmai. Žiūroviškiausiu lietuvių filmu pripažintas bei konkursinėje programoje „Baltijos žvilgsnis“ pagrindiniu prizu įvertintas buvo režisierius Audriaus Stonys už dokumentinį filmą „Moteris ir ledynas“.

Atsiimdamas pagrindinį programos apdovanojimą režisierius A.Stonys sakė: „Nežinau ką ir besakyti, esu nustebintas, sujaudintas. Mano filme beveik nėra žodžių, yra vienas sakinys apie bulvinius blynus, tai aš irgi daug jums nesakysiu. Labai jums ačiū.“ Nugalėtojui atiteko 5000 eurų vertės piniginis prizas, įsteigtas Vilniaus miesto savivaldybės. Po apdovanojimų ceremonijos vykusioje spaudos konferencijoje režisierius tikino, jog apdovanojimo nesitikėjo, nes konkursas buvo labai stiprus: „Sergejus Loznitsa yra didžiausias mano įkvėpėjas, būti konkurse kartu su juo… Ko gi gali tikėtis?“

Taip pat režisierius atsiėmė apdovanojimą už žiūroviškiausią lietuvių filmą. „Be galo džiaugiuosi už dokumentikos žanrą – yra toks prietaras, kad jis nežiūroviškas, elitinis… Labai džiaugiuosi, kad pamatėte šitą filmą, ačiū jums visiems ir iki kitų susitikimų“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė režisierius.

Audriaus Stonio filmas „Moteris ir ledynas“ pasakoja apie lietuvę mokslininkę, kuri jau trisdešimt metų viena gyvena ir dirba Tian Šanio kalnuose ant milžiniško Tuiuksu ledyno. Anot režisieriaus, filmavimai vyko nepaprasto atšiaurumo ir grožio pasaulyje, kuriame gali išlikti tik tapęs to pasaulio dalimi. Filmo pasaulinė premjera įvyko 2016 metais Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje. Filmas sukurtas bendradarbiaujant kino kompanijoms „Ūkų studija“ (Lietuva) ir „OU Vesilind“ (Estija).

Filmo gamybą parėmė Lietuvos kino centras