Kanų kino festivalio programoje du Lietuvos kino centro paremti filmai


Gegužę vyksiančiame 70-ajame tarptautiniame Kanų kino festivalyje dėmesio netrūks ir Lietuvai. Net du Lietuvos kino centro paremti filmai dalyvauja festivalio programoje –  tai naujausia režisieriaus Šarūno Barto drama „Šerkšnas“ ir penkias šalis, tarp jų ir Lietuvą, į bendrą gamybos projektą sujungęs režisieriaus Sergejaus Loznitsos filmas  „Nuolankioji“.

Vieno žymiausių Lietuvos režisierių Šarūno Barto naujausias filmas „Šerkšnas“ yra atrinktas į festivalio programą „Dvi režisierių savaitės“. Festivalyje įvyks filmo pasaulinė premjera. Filme „Šerkšnas“ pasakojama apie jauną lietuvį vardu Rokas, kuris niekada nebuvo kare, tačiau užaugo jo šešėlyje. Gabenant humanitarinę pagalbą iš Vilniaus į Ukrainą jam tenka patirti pasiaukojimo kupiną kelionę. Vaikino troškimas irtis giliau nuveda jį prie fronto linijos Donecke, kur nuo žmonių neapykantos ir smurto likusiuose griuvėsiuose jis patiria metafizinį ryšį su meile. Filme vaidina prancūzų aktorė Vanessa Paradis, garsus lenkų aktorius Andžejus Čyra, Mantas Jančiauskas.  Tai bendros gamybos Lietuvos, Ukrainos, Prancūzijos ir Lenkijos filmas.

Konkursinėje programoje dalyvaus bendros Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos, Nyderlandų ir Lietuvos gamybos režisieriaus Sergejaus Loznitsos filmas „Nuolankioji“. Filme pasakojama apie moterį iš mažo Rusijos miestelio, kuriai grąžinamas jos siuntinys siųstas atliekančiam bausmę kalėjime jos vyrui. Nusprendusi išsiaiškinti, kodėl jos siuntinys nebuvo įteiktas ji vyksta į kalėjimą, kuris yra atokioje Rusijos vietovėje. Taip prasideda pažeminimo ir smurto istorija.

Kanų kino festivalis laikomas vienu prestižiškiausių pasaulyje, kasmet vykstantis Kanų miestelyje Pietų Prancūzijoje. Šiemet festivalis vyks gegužės 17–28 dienomis.