Lietuvos kino centras skyrė paramą lietuviško kino pristatymams užsienyje


Lietuvos kino centras parėmė 4 kino sklaidos užsienyje projektus. Iš viso jiems skirtas 1593 eurų finansavimas. Parama skirta filmų „Meistras ir Tatjana“, „Šaknys karčios“, „Šaltos ausys“ ir kino projekto „Pirtis“ pristatymams tarptautiniuose festivaliuose ir renginiuose.

Kovo 3-30 dienomis Čikagoje vykstančiame Europos kino filmų festivalio programoje kovo 25 ir 27 dienomis bus parodytas režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Meistras ir Tatjana“ (VšĮ „Just a moment“).  Filmo peržiūrose dalyvaus ir su festivalio publika susitiks filmo herojė Tatjana Luckienė-Aldag ir kūrėja. Filmas „Meistras ir Tatjana” pasakoja legendinio lietuvių fotografo Vito Luckaus gyvenimo ir meilės istoriją

Režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas „Šaltos ausys“ (VšĮ „Monoklis“) atrinktas į kovo 24-31 dienomis Kijeve (Ukraina) vyksiančio tarptautinio žmogaus teisių dokumentinio kino festivalio konkursinę programą. Filmas pasakoja apie du vyrus – tėvą ir jo kurčnebylį sūnų, – kurie gyvena vienkiemyje, atskirti nuo civilizacijos. Dalydamiesi tuo pačiu stogu ir tais pačiais vargais, vyrai visgi išlieka tolimi vienas kitam.

Olandijoje balandžio 5-9 dienomis vykstančiame trumpametražių filmų festivalio „Go Short“ programoje bus parodytas režisieriaus Daumanto Petronio filmas „Šaknys karčios“ (VšĮ „Meno avilys). Filme pasakojama apie poros, kurioje vyras yra nevaisingas, bandymus susilaukti vaikų bei analizuojami poros santykiai, kurių fone kvestionuojamas vyriškumas.

Šaknys karčios // The Roots are Bitter 2016 Trailer from Domas Petronis on Vimeo.

Poznanėje (Lenkija) kovo 23-26 dienomis vyks „European Short Pitch“ renginys, kuriame 2016 metais režisierius Laurynas Bareiša vystė trumpametražio filmo „Pirtis“ projektą, o šiemet kino ekspertams pristatys šį filmą baigiamojoje gamybos stadijoje. Filmas „Pirtis“ pasakoja apie grupę paauglių, kurie norėdami surengti vakarėlį, vienai nakčiai išsinuomoja namą su pirtimi. Iš pirmo žvilgsnio, tai tiesiog įprastas paauglių vakarėlis: jie geria, šoka, vemia, rūko, aiškinasi tarpusavio santykius, kol galiausiai, paryčiais visi išsiskirsto namo. Ryte, patalpų sutvarkyti atėję šeimininkai randa pirtyje ką tik pabudusią Indrę, kuri ieško ištrūkusios savo suplėšytų kelnių sagos.

PIRTIS