Moksleiviams – kūrybinės kino dirbtuvės ir trumpos dokumentikos konkursas


Iki vasario 23 d. Lietuvos kino centras kviečia pedagogus registruoti moksleivių grupes į kino profesionalų vedamas kūrybines kino dirbtuves, kurios yra kino edukacijos projekto „Dokumentika mokykloje“ sudėtinė dalis. Kita šio projekto dalis – video darbų konkursas, kuriame vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami dalyvauti savarankiškai.

Šių metų dirbtuvių ir konkurso tema – „Šalia mūsų“ – tai, kas yra šalia mūsų, bet ne visuomet tai pastebime, atkreipiame dėmesį. Kuriant filmukus, konkurso organizatoriai skatina moksleivius pamatyti jį supančioje realybėje kažką ypatingo, įsižiūrėti, kas yra aplink juos ir pabandyti suprasti. Filmo tema gali tapti viskas, kas nutinka moksleivių gyvenime: įdomūs žmonės (mokykloje ar už jos ribų), tarpusavio santykiai, ypatinga vieta ar įvykis, prisiminimai ir kita.

Dirbtuvių metu moksleiviai turės galimybę patys patirti kaip žingsnis po žingsnio gimsta filmas, susipažins su kino gamybos terminais, filmo kūrimo etapais, išbandys kino profesijas (režisieriaus, operatoriaus, dailininko, montažo, garso režisieriaus ir kt.), naudos tikrą kino techniką. Taip pat moksleiviai susipažins su dokumentinio kino specifika, o kurdami savo filmus ieškos aktualių temų ir herojų. Pasitelkus kino profesionalų pagalbą, moksleivių mintys ir idėjos gali virsti įdomiomis istorijomis ir netikėtais pasakojimais.

Atsižvelgiant į registracijos į kūrybines kino dirbtuves anketas ir motyvaciją,  bus atrinkta 10 dalyvių grupių, kurios kurdamos trumpus dokumentinius filmus galės dirbti drauge su kino profesionalais. Kūrybinių kino dirbtuvių trukmė – 2 dienos, maksimalus 1 dalyvių grupės skaičius – 16 moksleivių.

Tie moksleiviai, kurie nepateks į kūrybines kino dirbtuves, kviečiami kurti trumpus dokumentinius filmus savarankiškai. Tai galimybė išmėginti savo jėgas kine – sukurti trumpą dokumentinį filmą. Konkurse galima dalyvauti ir individualiai, ir subūrus komandą.

Vertinant konkurso dalyvius darbus, bus atsižvelgiama į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą, vaizdų išraiškingumą, techninį išbaigtumą. Filmo trukmė – ne ilgesnė nei 5 minutės.

Ir dirbtuvių, ir konkurso dalyviai bus pakviesti į apdovanojimų ceremoniją su filmo peržiūra, geriausių filmų autoriams įteikti prizai.

Projekto „Dokumentika mokykloje“ tikslas – ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

 Kaip dalyvauti kūrybinėse kino dirbtuvėse? 

 • Dirbtuvės vyks 2017 m. kovo 1 d. – balandžio 30 d.
 • Užpildykite registracijos anketą (rasite čia).
 • Išsiųskite anketą el. paštu kinobusas@cuma.lt.
 • Registracija vyksta iki vasario 23 d.

Kaip dalyvauti konkurse? 

 • Video darbų konkursas vyks 2017 m. kovo 1 d. – balandžio 30 d.
 • Kurdami filmą naudokitės „Trumpo dokumentinio filmo kūrimo gairėmis“.
 • Reikalavimai video darbams pateikti konkurso taisyklėse (rasite čia).
 • Video darbus reikia pateikti iki balandžio 30 d.
 • Darbų pateikimo tvarka:
  • įkelti į interneto svetainę youtube.com,
  • išsiųsti laišką el. paštu info@lkc.lt (Video darbų konkursui), kuriame yra:
   • nuoroda į youtube.com patalpintą video darbą,
   • užpildyta Dalyvio anketa (rasite čia).