„Kino pavasario“ konkursinėse programose 7 Lietuvos kino centro paremti filmai


7

Vakar išskirtiniame artėjančio „Kino pavasario“ renginyje buvo pristatyti konkursuose „Nauja Europa – nauji vardai“, „Baltijos žvilgsnis“  ir „Trumpas konkursas“ dalyvaujantys filmai. Tarp jų ir 7 Lietuvos kino centro paremti filmai„Šventasis“ (rež. A. Blaževičius), „Moteris ir ledynas“ (rež. A.Sonys), „Apsimetėliai“ (rež. V. Toomla), „Budėjimas“ (rež. K. Kaupinis), „Motinos diena“ (rež. K. Milašiūtė), „Po mirties, prieš pragarą“ (rež. T. Ramanauskas) ir „Kaukai“ (rež. G. Šiaulys).

„Nauja Europa – nauji vardai“ – svarbiausia ir seniausiai vykstanti „Kino pavasario“ konkursinė programa, kurios tikslas pristatyti talentingiausius Vidurio ir Rytų Europos debiutantus. Vienas laukiamiausių festivalio filmų – lietuvių režisieriaus Andriaus Blaževičiaus ironiška juosta „Šventasis“ („The Saint“), kurioje pagrindinį ir vieną geriausių savo vaidmenų kine atliko talentingasis Marius Repšys. A. Blaževičiaus filmas satyriškai ir neįtikėtinai tiksliai vaizduoja posovietinę lietuvių kasdienybę ir subtiliai juokiasi iš gyvenimo beprasmybės. Filmas susilaukė didelio dėmesio ir pagyrų tarptautiniuose kino festivaliuose, o „Kino pavasaryje“ jį pirmą kartą galės pamatyti ir Lietuvos žiūrovai.

 „Baltijos žvilgsnyje“ – vėlgi bus pristatyti Baltijos jūros regiono kino kūrėjų darbai. Vienas jų –  Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Moteris ir ledynas“ („Woman and the Glacier“), pasakojantis apie lietuvių mokslininkę, kuri, tirdama ledyno periodą ir jo veiksnius, visiškai viena gyvena ir dirba trijų kilometrų aukštyje. Nepakartojamas operatoriaus Audriaus Kemežio darbas primins, koks malonumas žiūrėti kiną didžiajame ekrane.

Kitas Lietuvos kino centro paremtas filmas, įtrauktas į programą „Baltijos žvilgsnis“ yra debiutinis pilnametražis estų režisieriaus Vallo Toomla vaidybinis filmas „Apsimetėliai“, kurį prodiusuoja estų kompanija „Amrion“, lietuvių – „Uljana Kim Studio“ ir latvių „Locomotive Production“. Tai psichologinė drama. Jos herojai Ana ir Juhanas ketina pataisyti pašlijusius santykius ir nusprendžia pasinaudoti draugų pasiūlymu – apsigyvena prabangiame jų vasarnamyje prie jūros. Siaučiant audrai jie suteikia prieglobstį nepažįstamai porai ir apsimeta esantys namo šeimininkais. Netrukus įsijautę į savo vaidmenis jie pradeda lieti savo susikaupusį abipusį kartėlį ant nepažįstamųjų.

„Trumpo konkurso“ programa nustebins žanrų įvairove ir originaliomis kino formomis. Joje viso varžysis 32 filmai iš 14 šalių. Programoje bus parodyti ir keturi lietuviški Lietuvos kino centro paremti filmai, tarp kurių – skaudžias temas gvildenantys Karolio Kaupinio „Budėjimas“ („Watchkeeping“) ir Kamilės Milašiūtės „Motinos diena“ („The Mother’s Day“). Apie mirtį neįprastu būdu pasakos du animaciniai debiutai – Tomo Ramanausko „Po mirties, prieš pragarą“ („After Death, Before Hell“) ir Gedimino Šiaulio „Kaukai“ („Running Lights“).