Parodoje „Mokykla 2016“ Lietuvos kino centras pristato savo vykdomas kino edukacijos veiklas


lietuvos-kino-centras-pristato-kino-edukacijos-veiklas

Lietuvos kino centras dalyvauja šiandien Vilniuje prasidedančioje parodoje „Mokykla 2016“. Kaip ir kasmet kino centras parodos lankytojams pristatys savo vykdomas kino edukacijos veiklas. Du renginiai bus skirti Kino edukacijos ugdymo bazės, kuri nuolat papildoma naujais lietuviškais filmais, pristatymui. Taip pat Lietuvos kino centras, parengęs dvi trumpas filmų programas, kvies parodos lankytojus atsipūsti nuo parodos šurmulio ir pažiūrėti filmus.

Parodos antrąją dieną (šeštadienį) nuo 11.30 val. po Kino edukacijos ugdymo bazės pristatymo bus parodyti animaciniai filmai „Saga“ (rež. Ieva Miškinytė), „Miškas“ (rež. Ignas Meilūnas) bei trumpametražis „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (rež. Ernestas Jankauskas). Kitas renginys – nuo 16 val., kurio metu bus parodytas animacinis filmas „Sausra“ (rež. Balys Kumža ir Agnė Kupšytė) ir trumpametražiai „After Rave“ (rež. Kamilė Milašiūtė), „Man dvim keli“ (rež. Marija Kavtaradzė).

Jau trečius metus gyvuojanti ir kasmet auganti Kino edukacijos ugdymo bazė yra viena populiariausių Lietuvos kino centro kino edukacijos iniciatyvų. Tai tęstinė programa, kurios prioritetas – nacionalinis kinas. Siekiama skatinti moksleivius žiūrėti gerą kiną, diskutuoti apie jį ir suprasti, o pedagogus – naudotis kinu kaip informacijos šaltiniu. Bazės pagrindas – trys filmų programos, skirtos nuo 5 iki 12 klasių moksleiviams. Į kiekvieną filmų programą įtraukti vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai bei trumpametražiai filmai. Pedagogams parengta metodinė medžiaga apie kiekvieną bazės filmą. Į filmų programas įtraukti ir Lietuvos kino korifėjų ir jaunosios kartos kino kūrėjų filmai, sukurti per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį.

Kino edukacijos ugdymo bazė patalpinta Lietuvos kino centro interneto svetainėje. Ji skirta visiems pedagogams, kurie jau naudoja filmus mokymo procese ir kurie norėtų tai daryti. Užsiregistravę ir prisijungę prie bazės mokytojai kartu su savo moksleiviais galės kartu tiesiogiai internetu (on-line) žiūrėti bazėje esančius filmus.

Prieš metus Kino edukacijos ugdymo bazę papildė pilotinis projektas. „Audiovizualiniai XX a. archyvai pamokose“. Viena svarbiausių sudėtinių šio edukacinio projekto dalių – suskaitmeninta audiovizualinė archyvinė medžiaga. Atrinktos konkrečios ištraukos naudojamos ne tik peržiūroms, bet ir moksleivių užduotims, kurių metu moksleiviai šią medžiagą gali redaguoti, montuoti, jungti su kitais vaizdais ir garsais. Parengtos šešios metodinės priemonės, kurių temos tinkamos diskusijoms apie propagandą, skleidžiamą audiovizualinėmis medijomis, sovietų okupaciją ir kitus istorinius XX a. įvykius, socialinę, kultūrinę, ekonominę Lietuvos padėtį sovietmečiu ir dabar. Šio projekto partneris – Lietuvos centrinis valstybės archyvas.

Lietuvos kino centras taip pat kasmet rengia konkursus moksleiviams: rudenį – filmų recenzijų konkursą „Jaunasis kino kritikas“, pavasarį – trumpų dokumentinių filmų konkursą „Mano mokykloje“. Sausį startuos naujas Lietuvos kino centro kuruojamas kino edukacijos projektas „Kino klubas“. Jo metu 120 Lietuvos mokyklų pradės veiki kino klubai.

Lietuvos kino centro renginiai parodoje „Mokykla“:

Lapkričio 26 d., 11.30 val., Litexpo konferencijų salėje 5.5
Kino edukacijos ugdymo bazės pristatymas

Filmų peržiūros:
11.35 val. „Saga“ (rež. Ieva Miškinytė)
11.40 val. „Miškas“ (rež. Ignas Meilūnas)
11.50 val. „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (rež. Ernestas Jankauskas)

Lapkričio 26 d., 16.00 val., Litexpo konferencijų salėje 5.5
Kino edukacijos ugdymo bazės pristatymas
Filmų peržiūros:
16.05 val. „Sausra“ (rež. Balys Kumža, Agnė Kupšytė)
16.10 val. „After Rave“ (rež. Kamilė Milašiūtė)
16.30 val. „Man dvi keli“ (rež. Marija Kavtaradzė)