Lietuviški akcentai Taline vykstančiuose kino renginiuose


eastern-1

Šiomis dienomis Estijos „Juodųjų naktų“ kino festivalio kontekste vyksta kasmetinis regioninės kino industrijos forumas „Baltic Event“ su gausia lietuvių delegacija, o festivalio programos metu įvyks Lietuvos ir Rumunijos bendros gamybos filmo „Apie draugystę ir daug arklio pasagų“ (rež. Igor Cobileanski) tarptautinė premjera.

Vienas renginių –  bendros gamybos kino mugė, kurioje dalyvauja lietuvių režisieriaus Tomo Smulkio ir prodiuserės Dagnės Vildžiūnaitės kino projektas „Žmonės, kuriuos pažįstam“ (prodiuserinė kompanija „Just a moment“). Kino projektas pretenduoja į specialų „Eurimage“ įsteigtą bendros gamybos vystymo apdovanojimą.

Lietuvos atstovai dalyvauja ir kituose „Baltic Event“ renginiuose. Scenaristas Andrius Lekavičius su projektu „Rajonas“ atrinktas į  scenarijaus rašymo ir pristatymo mokymus „POWR Baltic Stories Exchange“. Šią programą rengia „Baltic Event“ organizatoriai kartu su „TorinoFilmLab“ bei Skandinavijos ir Baltijos šalių „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biurais. Gamybos etape esančių filmų programoje „Works in Progress“ pristatomas režisierės Eglės Vertelytės ir prodiuserio Luko Trimonio projektas „Stebuklas“ (prodiuserinė kompanija „Inscript“), o kino profesionalams skirtose peržiūrose rodomi du lietuviški filmai: „Senekos diena“ (rež. Kristijonas Vildžiūnas) ir „Karalių pamaina“ (rež. Ignas Miškinis).

Festivalyje rodomas lietuvių ir rumunų bendros gamybos filmas „Apie draugystę ir daug arklio pasagų“ yra mažumos bendros gamybos filmas prodiusuojamas lietuvių kompanijos „Just a moment“. Filme pasakojama dviejų vyrų iš mažo Moldovos miestelio istorija: vedami noro gyventi geriau, šie vyrai tampa verslo partneriais, o ilgainiui ir artimais draugais.

Filmo anonsas:

Lietuvos kino centras yra renginio „Baltic Event“ partneris, kiekvienais  metais bendradarbiaujantis atrenkant kino projektus bendros gamybos kino mugei. Filmo pristatymą festivalyje bei projektų pristatymus festivalio renginiuose parėmė Lietuvos kino centras.