„PER TRUMPAS, KAD MIRTŲ“ KVIEČIA TEIKTI TRUMPAMETRAŽIUS SCENARIJUS!


competition-logo

Kino kūrėjai ir mėgėjai kviečiami atgaivinti savo trumpametražius scenarijus, kurie taip ir netapo filmais. Į antrą kartą rengiamą internetinį trumpametražių filmų scenarijų konkursą „Per trumpas, kad mirtų“ pateikti scenarijai turi progą sulaukti įvertinimo.

Tarptautinis konkursas „Per trumpas, kad mirtų“ pristatė unikalią sistemą – kuo daugiau dalyvaujančių, tuo daugiau galimybių sukuriama visiems: daugiau prizų, daugiau galimybių išplėsti konkursą, daugiau galimybių pritraukti aukštos kvalifikacijos komisiją istorijų vertinimui. Konkursas paremtas paprastu ir aiškiu principu, užtikrinančiu, kad kiekvienas dalyvaujantis iš anksto žino, kur investuojamas dalyvio mokestis ir konkurso tinklalapyje yra nuolat informuojamas apie konkurso eigą. Didžiausia dalis kiekvieno mokesčio sudaro piniginį prizinį fondą (40%), o likusios dalys atitinkamai padengia komisijos (25%) ir konkurso eksploatacijos ir marketingo išlaidas (35%).

Pagrindinį konkurso „Per trumpas, kad mirtų“ prizą sudaro prizinis fondas (pirmo konkurso metu jis siekė 776 €) ir scenarijaus rašymo programų lyderės amerikiečių kompanijos „Final Draft“ įsteigta scenarijų rašymo programa. Be pagrindinio prizo – 3 autoriai bus apdovanoti „Final Draft“ scenarijų rašymo programomis, o dar 2 laimės scenarijaus konsultaciją su apdovanojimus pelniusia scenariste, scenarijų rašymo konsultante ir dėstytoja Christina Lazaridi.

Trumpo metro (nuo 5 iki 30 minučių) scenarijai konkursui priimami nuo 2016 m. rugsėjo 1d. iki 2017m. gegužės 1d. Per šį laikotarpį yra trys tarpinės datos, iki kurių galima pateikti scenarijų už atitinkamą mokestį. Pirmas scenarijų teikimo už mažiausią kainą (15 €) etapas baigiasi jau lapkričio 1 dieną. Informacija apie scenarijų teikimo būdus ir taisykles prieinama konkurso tinklalapyje: http://competition.inscript.lt/.

Šių metų konkurso komisiją sudaro profesionalūs, talentingi ir kompetentingi kino industrijos profesionalai: tarptautinio pripažinimo sulaukusi scenaristė, konsultantė, Prinstono ir Kolumbijos universitetų dėstytoja bei trijų knygų apie scenarijaus rašymą autorė, Christina Lazaridi; prodiuserė, filmų vystymo kompanijos įkūrėja, konsultantė bei kalbėtoja daugelyje kino renginių, Isabelle Fauvel; pripažintas scenaristas ir scenarijaus rašymo dėstytojas Europos kino koledže, James Fernald; Lietuvos kino ir teatro režisierė ir scenaristė Giedrė Beinoriūtė, be savo kūrybinės veiklos, dėstanti režisūrą ir scenarijaus rašymą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Skalvijos kino akademijoje bei dalyvaujanti edukaciniuose projektuose; scenaristas ir scenarijų rašymo konsultantas, ankščiau dirbęs techninėje kino kūrimo srityje, Hakim Mao; prestižinę Nacionalinę kino ir televizijos mokyklą Didžiojoje Britanijoje baigęs, sukūręs trumpametražį ir ilgametražį filmą bei vystantis naujus projektus, Shola Amoo.

Šiais metais, konkursą įgyvendinti padeda Lietuvos kultūros taryba, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija “AVAKA” ir „Final Draft“.