Lietuvos kino centras skyrė paramą lietuviško kino premjeroms ir pristatymams užsienyje


Lietuvos kino centras parėmė 6 kino sklaidos užsienyje projektus. Iš viso jiems skirtas 19 862 eurų finansavimas. Parama skirta filmų „Moteris ir ledynas“, „Šaltos ausys“, „Pokalbis su Josefu“, „Aš esu Katya Golubeva“, „Energijos sala“ bei trumpametražių filmų programos pristatymams tarptautiniuose festivaliuose.

Du lietuviški filmai paremti pristatymams atvirajame dokumentinio kino festivalyje „Rossija“. Tai „Šaltos ausys“ (prod. VšĮ. „Monoklis“, rež. L. Mikuta) ir  „Aš esu Katya Golubeva“ (VšĮ. „Ju Studija“, rež. N. Ju). Filmas „Šaltos ausys“ įtrauktas į konkursinę festivalio filmų programą. Filme pasakojama istorija apie du vyrus – tėvą bei jo kurčnebylį sūnų, kurie gyvena vienkiemyje, praktiškai atskirti nuo civilizacijos. Dalindamiesi tuo pačiu stogu, tomis pačiomis problemomis ir vargais, vyrai visgi išlieka labai tolimi vienas kitam. Filme „Aš esu Katya Golubeva“ perteikiamas  Rusijoje bei Prancūzijoje pripažintos aktorės Katios Golubevos portretas.saltos-ausys

Tarptautiniame dokumentinių filmų forume „Lisbon Doc 2016“ (Portugalija) spalio 17 – 22 dienomis pristatomas debiutinis rež. Emilijos Škarnulytės dokumentinis projektas „Energijos sala“. Filmas yra tarsi ekspedicija į šiuo metu uždaromą Visagino atominę elektrinę. Kartu tai archeologinė ekspedicija iš ateities į paprastam žmogui neprieinamas vietas. Forumo metu vyks susitikimai su ekspertais bei pristatomi finansuotojams ir platinimo agentams.

 

pokalbis

Filmas „Pokalbis su Josefu“

Spalio 25 – 30 dienomis, Jihlavos tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje (Čekija) įvyks debiutinio režisierės Elžbietos Noemi Josade filmo „Pokalbis su Josefu“ (VšĮ. „Just a moment“) premjera. Tai filmas, kuriame vaizduojamas dialogas su režisierės tėvu, Lietuvos žydu, kuris išvykęs iš savo gimtosios šalies atrado žydišką tikėjimą. Filmas bus parodytas konkursinėje festivalio programoje „Between the seas“ į kurią atrinkti ryškiausi filmai iš Centrinės ir Rytų Europos.

moteris-ir-ledynas

Filmas „Moteris ir ledynas“

Tarptautiniame Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje (IDFA), kuris vyks lapkričio 16 – 24 dienomis įvyks režisieriaus Audriaus Stonio filmo „Moteris ir ledynas“ pasaulinė premjera. Tai bendros gamybos VšĮ „Ūkų studijos“ (Lietuva) ir „Veselind“ (Estija) filmas, kuriame vaizduojama moters, gyvenančios Kazachstane ant ledyno kasdienybė. Atidavusi visą savo gyvenimą mokslui, ji čia gyvena trisdešimt metų visiškai viena ir be jokio ryšio su civilizacija. „Moteris ir ledynas“ bus rodomas konkursinėje vidutinio ilgio dokumentinių filmų programoje.

nuopuolis4-800x335

Animacinis trumpametražis filmas „Nuopuolis“

Tarptautinio trumpametražių filmų festivalio „Clermond-Ferrand“ (Prancūzija) metu, vasario 3 – 10 dienomis vyks kasmetinė industrijai skirta mugė, kurioje VšĮ „Lithuanian Shorts“ dalyvaus nacionaliniame trumpametražių filmų stende. Mugės metu bus surengti uždari šešių lietuviškų trumpametražių filmų pristatymai industrijos profesionalams. Programą sudarys filmai: „Budėjimas“ (rež. K. Kaupinis), „Motinos diena (K. Milašiūtė), „Kupranugaris“ (L. Bareiša), „Nuopuolis“ (rež. U. Oettinger), „Po mirties prieš pragarą“ (rež. T. Ramanauskas), „Šaknys karčios“ (rež. D. Petronis).