Filmo recenzijos konkursas kviečia varžytis jaunuosius kino mėgėjus


jkkk_iliustracija

Lietuvos kino centras kviečia moksleivius dalyvauti Jaunojo kino kritiko konkurse ir geriausių recenzijų autorius mėgautis filmais kartu su draugais ištisus metus.

Tęsti šį konkursą mus skatina ne tik dalyvių ir geografine imtimi augantis konkursas, bet ir patys moksleivių darbai. Jie atskleidžia savitą jaunosios kartos požiūrį, kartais sujaudina, prajuokina ar savo įžvalgomis nustebina, rodo augant auditoriją, suprantančią kino meną“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Šio konkurso tikslas – skatinti moksleivius žiūrėti filmus, juos analizuoti ir vertinti. O taip pat  padėti užmegzti tiesioginį ir labai svarbų ryšį tarp kino ir auditorijos.

Recenziją galima rašyti ir apie bet kurį kino teatre matytą filmą arba pasirinkti filmus iš Lietuvos kino centro Kino edukacijos ugdymo bazės (kartu su mokytoju moksleiviai gali internetu žiūrėti lietuviškus filmus) ar Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Mediatekos (konkurso dalyviams parengtas rekomenduojamų filmų sąrašas).

Šiais metais bendradarbiaudamas su tarptautiniu vaikų ir jaunimo filmų festivaliu Lietuvos kino centras kviečia rinktis filmus iš šio festivalio repertuaro. Spalio 7-16 d. vyksiančio festivalio konkursinėje programoje bus parodyta 12 naujų įvairiais kino apdovanojimais ir nominacijomis įvertintų filmų iš viso pasaulio. Juos bus galima pamatyti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Varėnos kino teatruose ir salėse. Detali festivalio programa – www.kidsfestival.lt. Organizatoriai ragina klases ir mokyklas iš anksto registruotis į grupines filmų peržiūras didžiuosiuose ekranuose.

Filmo recenzija – specifinis žanras. Jos autorius išsako savo asmeninę nuomonę ir vertinimus, tačiau  taip pat  pateikia ir objektyvią filmo analizę. Konkurso organizatoriai jauniesiems kino kritikams yra parengę specialias gaires, kas svarbu rašant recenziją.

Recenzijas vertins trijų ekspertų – profesionalių kino kritikų – komisija. Geriausios recenzijos ir jų autoriai skelbiami LKC interneto svetainėje bei Facebook paskyroje, taip pat kino naujienų tinklapyje Kinfo.lt. Kūrybiškiausiems, savitą požiūrį į kiną atskleidusiems dalyviams bus įteikti asmeniniai apdovanojimai, prizai bus skirti ir nugalėtojų bendraklasiams bei konkurse dalyvauti padėjusiems mokytojams.

Konkurse gali dalyvauti visi vyresniųjų klasių Lietuvos moksleiviai. Konkursas pagal dalyvių amžių skirstomas į dvi kategorijas: 14-15 metų ir 16-18 metų kategorijas. Recenzija rašoma lietuvių kalba, jos apimtis – ne  daugiau nei 3000 simbolių (be tarpų).

Recenzijas kartu su dalyvio anketomis prašome siųsti elektroniniu paštu adresu info@lkc.lt arba adresu Lietuvos kino centrui, Z.Sierakausko g. 15, Vilnius, LT-03105, nurodant „Jaunojo kino kritiko konkursui“, iki 2016 m. lapkričio 30 d.