Lietuviški akcentai San Sebastiano filmų festivalyje


apsimeteliaii

Rugsėjo 16-24 d. Ispanijoje vykstančiame prestižiniame tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje – net keletas lietuviškų akcentų. Rugsėjo 19 d. festivalyje įvyko bendros Baltijos šalių gamybos, estų režisieriaus Vallo Toomla filmo „Apsimetėliai“ premjera, o vakar buvo parodytas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studento Lauryno Bareišos trumpametražis filmas „Kupranugaris“.

Filmas „Apsimetėliai“ yra debiutinis pilnametražis rež. V. Toomla filmas, kuris kartu su 15 filmų iš viso pasaulio varžosi konkursinėje festivalio programoje „New Directors“. Filmo gamybą parėmė Lietuvos kino centras.

„Apsimetėliai“ – psichologinė drama. Jos herojai Ana ir Juhanas ketina pataisyti pašlijusius santykius ir nusprendžia pasinaudoti draugų pasiūlymu – apsigyvena prabangiame jų vasarnamyje prie jūros. Siaučiant audrai jie suteikia prieglobstį nepažįstamai porai. Ana ir Juhanas apsimeta, kad namas yra judviejų, o tolesni apsimetinėjimai atskleidžia žmonių santykių nuoširdumą ar jų regimybę.

apsimeteliai

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studento L. Bareišos filmas „Kupraugaris“ buvo parodytas festivalio programoje „International Film Student‘s Meeting“. Filmas buvo atrinktas tarp 15 geriausių darbų iš viso pasaulio. Žiuri, kurią sudaro studentai iš renginyje dalyvaujančių kino mokyklų, išrinks „Panavision“ apdovanojimo laureatą, kuriam bus įteikta 10 000 eurų premija.

„Būti tarp pasaulio kino mokyklų jau yra didelis įvertinimas. Visi atrinkti filmai yra labai skirtingi, pradedant filmu temomis, baigiant formatu ir koncepcija,“ – teigia filmo prodiuserė Klementina Remeikaitė.

Filmas „Kupranugaris“ pasakoja apie du zoologijos sodo prižiūrėtojus Paulių ir Indrę, kurie randa negyvą kupranugarį ir bando susidoroti su negyvu gyvūnu. Tačiau paaiškėja, kad daug sunkesnė užduoti nei jie įsivaizdavo.

kupranugaris

„International Film Student‘s Meeting“ yra filmų programa organizuojama nuo 2001 m. skirta atkreipti dėmesį į jaunų kino kūrėjų darbus iš viso pasaulio.  Šiais metais atrankoje dalyvavo 230 trumpametražių filmų iš 112 kino mokyklų iš 38 šalių. Lietuvai šioje programoje atstovaujama trečią kartą: 2013 m. į ją buvo atrinktas režisierės Marijos Kavtaradzės filmas „Pasakyk, kad neskaudės“, o 2014 m. – režisierės Kamilės Milašiūtės filmas „After Rave“.

Tarptautinis San Sebastiano kino festivalis vyksta kasmet nuo 1953 metų, yra prestiziškiausias festivalis Ispanijoje ir vienas reikšmingiausių „A“ klasės festivalių pasaulyje.