Lietuvių vaizdo žaidimų kūrėjus lydi sėkmė


Crowns and pawns screenshot1

Paskelbti ES programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA finansavimo rezultatai ir dvi vaizdo žaidimų įmonės iš Lietuvos gali džiaugtis gavusios paramą. Paramos kreipėsi 138 įmonės iš visos Europos, 2 580 543 eurų finansavimas buvo paskirtas tik 23 projektams.

Pasak „Kūrybiška Europa“ biuro Lietuvoje MEDIA skyriaus vadovės Evos Brazdžionytės, Lietuva gali džiaugtis puikiu rezultatu, ši vaizdo žaidimų vystymo parama pradėta teikti 2014 metais su atsinaujinusia „Kūrybiškos Europos“ MEDIA paprograme, tuomet pasisekė tik vienai lietuvių įmonei – UAB „Edukacinės sistemos“, kuri artimiausiu metu planuoja išleisti už ES lėšas vystytą vaizdo žaidimą pavadinimu „Fairy tale mix up“. Šios schemos kriterijai su metais tik griežtėjo, o parama teikiama tik tokioms įmonėms, kurios vysto naratyvinio turinio žaidimus. Lietuvoje netrūksta įmonių, kurios norėtų tokius žaidimus kurti, tačiau parodyti tinkamą ankstesnių žaidimų patirtį gali nedaugelis ir labai džiugu, kad būtent šioms įmonėms šiemet ir pasisekė.

59 000 eurų parama buvo skirta UAB „Tag of Joy“ vystomui žaidimui „Crowns and Pawns“. Ši žaidimų kūrimo studija yra pelniusi daugybę apdovanojimų ir nuolat ieškanti naujovių žaidimų mechanikoje, vaizdinėje bei technologinėje jų išraiškoje. Kompanija yra dirbusi prie visame pasaulyje žinomų kūrinių, o Lietuvoje labiausiai žinomas dėl prekės ženklo „Kakė Makė“ programėlės sukūrimo vaikams. Didžiausias „Tag of Joy“ projektas – mobilusis žaidimas „Monster Buster: World Invasion“. Naujasis „Tag of Joy“ projektas – klasikinis nuotykių žaidimas „Crowns and Pawns“. Tai žaidimas, įkvėptas turtingos ir Europai didelę svarbą turėjusios Lietuvos istorijos. Čikagoje gyvenanti pagrindinė veikėja Milda netikėtai sulaukia žinios, kad Lietuvoje mirė jos senelis, ir ji yra vienintelė likusi jo turto paveldėtoja. Tačiau kartu su testamentu ji gauna ir mįslingą senelio laišką, pranešantį, jog nuo šiol ji yra paslapties saugotoja. Milda nusprendžia šią paslaptį išsiaiškinti ir leidžiasi į iššūkių bei nuostabių vietovių kupiną nuotykį!

„Tag of Joy“ vadovas Šarūnas Ledas džiaugiasi, kad pradinės žaidimo „Crowns and Pawns“ koncepcijos apybraižą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, o tolimesniam vystymui pasitikėjimą parodė ir ES programa „Kūrybiška Europa“.

Kita lietuvių įmonė – UAB „Accido“ gavo 49 000 eurų paramą žaidimo „Masks of Magic“ vystymui. Pastaroji paraiška buvo itin gerai įvertinta jau ir pernai, tačiau finansavimą jiems pavyko užsitikrinti tik šiemet.

Nors tarp paramos gavėjų dominuoja didelės įmonės su stambiais projektais, tačiau net 8 iš 23 įmonių vysto mažesnio biudžeto žaidimus. Daugiausiai (18 paraiškų) pateikė įmonės iš Ispanijos, tačiau tik du žaidimai iš šios šalies gavo finansavimą. Pagal pateiktų paraiškų kiekį pirmauja Prancūzija ( 1 paremtas iš 15 pateiktų) bei Vokietija (3 paremti žaidimai iš 13 pateiktų projektų). Taigi šie skaičiai įrodo, kad žaidimų vystyme nėra svarbu nei šalies, nei kompanijos apimtys, tačiau svarbiausias vertinimo kriterijus yra kokybiškas žaidimo pasakojimo naratyvas. Lietuvos sėkmės procentas po šios schemos rezultatų yra 67%, paremti du projektai iš 3 pateiktų. Sėkmingiausiai šiais metais pasirodė Norvegijos įmonės, visų keturių pateikusių paraiškas projektai gavo finansavimą.

Finansuotų projektų sąrašą išsamiau galite peržiūrėti čia (http://eacea.ec.europa.eu/creative-europe/selection-results/creative-europe-media-video-games-2016-call-eacea202015_en ).

Daugiau apie ES programą „Kūrybiška Europa“ ir jos finansuojamus sektorius galite sužinoti „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje oficialiame internetiniame puslapyje, „MEDIA“ skyriuje (http://kurybiskaeuropa.eu/).