Vilniuje prasidedančiame susikertančių medijų renginyje – nemokamos virtualios realybės filmų peržiūros


John Heinsen

Sostinėje prasideda dvi dienas truksiantis tarptautinis susikertančių medijų renginys „Cross Media Zen“. Šiandien ir rytoj skaitmeninių industrijų profesionalai iš Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų skaitys pranešimus bei dalinsis praktiniais patarimais apie interaktyvaus pasakojimo subtilybes ir naujus auditorijų pritraukimo metodus. Lietuvos kūrybinių sričių atstovai turės galimybę nemokamai ne tik išgirsti jų pranešimus, pritaikyti įgytas žinias savo interaktyviuose projektuose, bet ir sudalyvauti virtualios realybės filmų peržiūrose.

Šiandien vyksiančioje konferencijoje pranešimus skaitys Jungtinės Karalystės, Liuksemburgo, Jungtinių Amerikos Valstijų bei Lietuvos audiovizualinės industrijos profesionalai. ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Inobazės vadovas Ugnius Savickas trumpai pristatys mąstymo modeliavimo techniką projektų valdyme ir jos galimą pritaikymą audiovizualinėje rinkoje.  Susikertančių medijų prodiuseris John Heinsen iš Jungtinių Amerikos Valstijų kalbės apie įvairių medijų panaudojimą naujų auditorijų pritraukimui. Interaktyvios, virtualios realybės tyrinėtoja Sandra Gaudenzi iš Jungtinės Karalystės renginio dalyviams papasakos apie interaktyvios dokumentikos vartotojo patirtį europiniuose projektuose. O Liuksemburge dirbantys virtualios realybės prodiuseriai Marion Guth ir Stéphane Hueber-Blies pasidalins savo profesine patirtimi bei apžvelgs kūrybinius ir gamybius aspektus įgyvendinant tarptautinius susikertančių medijų projektus. Taip pat visos konferencijos metu vyks lietuvių kompanijos „VRoom“ rengiamos nemokamos virtualios realybės filmų peržiūros. Iš viso bus galima išvysti beveik dešimties naujausių, tarptautiniuose kino festivaliuose įvertintų virtualios realybės filmų iš viso pasaulio.

Rytoj vyksiančios kūrybinės dirbtuvės skirtos kino, naratyvinio turinio video žaidimų, animacijos, virtualios realybės projektus vystantiems profesionalams. Šiųmetinių dirbtuvių tema – „Istorijų kūrėjai: į vartotoją orientuoto dizaino pritaikymas interaktyviame istorijų pasakojime“. Čia dešimt atrinktų lietuviškų interaktyvių projektų bus praktiškai tobulinami profesionalų iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės pagalba. Kūrybinių dirbtuvių dalyvių sąraše – mobiliųjų programėlių, intektyvių muzikos klipų, kino ir internetinių platformų projektų atstovai.

Tarptautinė konferencija ir kūrybinės dirbtuvės „Cross Media Zen“ skirtos kino, reklamos, animacijos, vaizdo žaidimų kūrėjams, programuotojams, IT, literatūros specialistams, scenaristams, audiovizualinio turinio platintojams, televizijos darbuotojams bei visiems, besidomintiems naujų medijų aktualijomis.

Renginys vyks birželio 27–28 dienomis Vilniuje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.

Dalyvavimas nemokamas.
Renginys vyks anglų kalba.

Detali renginio programa: http://kurybiskaeuropa.eu/media/2016-m-programa-lt