Lietuviškos animacijos atstovai – vienoje svarbiausių animacinių filmų mugėje


Animacjos festivalis Ansi

Šiandien prasidedančioje tarptautinėje animacinių filmų mugėje (MIFA), Ansi (Prancūzijoje) lankytojų lauks Lietuvos stendas bei mūsų šalies animacijos atstovai.

Lietuvos stende visiems besidomintiems bus teikiama informacija apie lietuvišką animaciją – veikiančias gamybos įmones bei studijas, jų siūlomas paslaugas, animacijos kūrėjus bei jų darbus ir projektus, vyks susitikimai su kino profesionalais. Specialiai šiai mugei išleistas lietuvišką animaciją ir jos kūrėjus pristatantis leidinys, kurio skaitmeninę versiją taip pat galima rasti Lietuvos kino centro svetainėje (http://www.lkc.lt/leidiniai/).

Lietuvos delegaciją sudaro devyni lietuviškos animacijos atstovai: prodiuserė ir Lietuvos animacijos asociacijos vadovė Agnė Adomėnė, kūrėjai Ilja Bereznickas, Meinardas Valkevičius, Valentas Aškinis, Jūratė Leikaitė-Aškinienė, VDA lektorius Artūras Bukauskas, prodiuserės Inesa Ivanova, Miglė Pelakauskė bei animacijos ir video žaidimų festivalio organizatorė Laura Almantaitė. Kūrėjai ir prodiuseriai į mugę veža net keletą vykdomų projektų. Rengdami jų pristatymus ieškos potencialių partnerių kūrybiniam bendradarbiavimui ir bendrai gamybai, susitiks su pardavimo agentais, platintojais ir rodytojais iš įvairų televizijos kanalų, festivalių, naujų medijos platformų.

„Lietuvos kino centras siekia kuo tolygesnio visų kino sričių vystymosi. Pastaraisiais metais pamažu didėjantis įgyvendinamų animacijos projektų skaičius, besiplečiantis kūrėjų ratas leidžia tikėtis reikšmingo atsinaujinimo. Siekdamas ilgalaikių rezultatų LKC remia dalyvavimą šioje mugėje. Tai – viena iš priemonių, sudaranti geresnes sąlygas mūsų kūrėjams ir gamintojams atrasti partnerius ambicingų sumanymų įgyvendinimui bei pristatyti jau sukurtus filmus,“ – teigia Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Į mugę atvykstantys prodiuseriai iš viso pasaulio dalyvauja susitikimuose, ieško potencialių partnerių naujiems ir jau vykdomiems projektams, aktyviai domisi  valstybės finansinės paramos schemomis, mokestinėmis lengvatomis. Vaikams skirtų kanalų atstovai bei animacinių filmų festivalių organizatoriai taip pat dairosi naujausios animacijos, tad turi galimybę susipažinti su lietuviškais animaciniais filmų projektais. Mugėje vyksta konferencijos industrijai aktualiais klausimais, sėkmingų projektų pristatymai, dalinamasi patirtimi.

Tarptautinė animacinių filmų mugė (MIFA) vyksta tarptautinio Ansi animacinių filmų festivalio metu. Tai vienas didžiausių tokių renginių, šiemet rengiamas jau 31-ąjį kartą.

Lietuvos prisistatymą animacinių filmų mugėje (MIFA) remia Lietuvos kino centras.