EAVE prodiuserių mokymai Lietuvoje


eaveaaaa

Šiandien baigiasi „EAVE Producers Workshop“ mokymų sesija, kuri Lietuvos kino centro (LKC) kvietimu, vyko Druskininkuose. Iš viso mokymuose dalyvavo 51 dalyvis iš 37 šalių. Iš viso dalyvauti programoje sulaukta 143 paraiškų, daugiausiai iš Europos, tačiau susidomėjusių būta ir iš tokių šalių, kaip Brazilija, Indija, Palestina, Turkija, Urugvajus bei JAV.

„Džiaugiamės, kad antroji „EAVE Producers Workshop“ sesija, bendradarbiaujant su Lietuvos kino centru, vyko tokioje nuostabioje vietoje. Sesijai susibūrė tarptautinė kino profesionalų komanda iš viso pasaulio, kurie, manau, maloniai yra nustebę šio regiono privalumais, tokiais kaip mokestinė lengvata bei efektyviu nacionaliniu fondu,“ – teigia „EAVE“ vadovė Kristina Trapp.

Šiemet „EAVE“ mokymų lektorių komandoje patyrę ir aktyvūs prodiuseriai: Roshanak Behesht Nedjad („In Good Company“ GmbH, Vokietija), Diana Elbaum („Entre chien et loup“, Belgija), Lise Lense-Møller („Magic Hour Films“, Danija), Riina Sildos („Amrion“, Estija); scenarijų rašymo konsultantai: Clare Downs (Jungtinė Karalystė), Jacques Akchoti (Prancūzija), Martin Daniel (JAV) bei dokumentikos ekspertė Sylvia Stevens („Faction Films“, Jungtinė Karalystė).

Aštuonias dienas vykusiose dirbtuvėse buvo analizuojami kino rinkodaros, finansavimo, tarptautinių pardavimų klausimai. Mokymų dalyviams taip pat padėjo „EAVE“ ekspertai: finansų ekspertė Linda Beath, prodiuseriai Christine Alderson („Ipso Facto Films“, Jungtinė Karalystė), Didar Domehri („Full House – Manekifilms“, Prancūzija) bei projektų finansinio plano sudarymo konsultantai: Danijel Hocevar („Vertigo“, Slovėnija), Danny Krausz („DOR Film“, Austrija), Karin Schockweiler („Film Fund“, Luksemburgas) ir Leena Pasanen („DOK Leipzig“, Vokietija).

Apie muzikos teisių panaudojimą seminaro dalyvių projektuose kalbėjo muzikos teisių ekspertas Laurence Kaye iš Jungtinės Karalystės. Prodiuserė Didar Domehri iš Prancūzijos pasidalino patirtimi pardavimų bei tarptautinės rinkodaros srityse.

Viena iš mokymo sesijų buvo skirta vaidybinių televizijos projektų vystymui. Televizijos serialo „Pasienio miestas“ prodiuseris Matti Halonen („Fisher King“, Suomija) dalinosi savo patirtimi, kaip pritaikyti JAV televizijos programos sistemą europietiškam produktui. Beje šis serialas buvo filmuojamas ir Lietuvoje. „Eurimages“ projektų vadovė Susan Newman (Prancūzija) savo pranešime pristatė išsamų fondo taisyklių ir reglamentų paketą bei davė konkrečių patarimų, besikreipiantiems gauti paramą.

Lietuvos kino centro direktoriaus Rolando Kvietkausko teigimu,- „mokymai profesionalams yra vienas iš LKC prioritetų. „EAVE“  išsiskiria  kino pasaulyje pripažintų ekspertų ir profesionalų komanda. Kviesdami juos bendradarbiauti tikėjomės sustiprinti tarptautinius ryšius, sudaryti sąlygas Lietuvos kino gamintojams gauti naujų žinių ir individualias konsultacijas dėl vykdomų projektų iš geriausių srities ekspertų“.

Birželio 14-17 dienomis vyko EAVE@Lithuania kūrybinės dirbtuvės. 10 atrinktų Lietuvos prodiuserių turėjo galimybę dalyvauti bendrose visiems mokymų dalyviams sesijose, vyko individualios konsultacijos bei dirbama drauge su kitais „EAVE” tinklo dalyviais.

Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas ir prodiuserė Uljana Kim pristatė kino sektoriaus aktualijas, kino finansavimo schemas ir bendros filmų gamybos galimybes.

„EAVE Producers Workshop“ – mokymų programa, skirta vaidybinio ir dokumentinio kino prodiuseriams. Programą sudaro 3 atskiros mokymų sesijos per metus. Šiais metais „EAVE Producers Workshop“ mokymai vyksta: I sesija – Liuksemburge, II sesija – Druskininkuose, III sesija – Prahoje. Mokymai skirti profesionaliems prodiuseriams, vystantiems ar norintiems vystyti vaidybinius, dokumentinius filmo gamybos projektus bei kitiems kino industrijos profesionalams norintiems patobulinti profesinius įgūdžius.