Amerikos ir Europos susikertančių medijų guru nemokamai dalinsis savo patirtimi


CROSS MEDIA ZEN 2014 © Kristina Sereikaitė  Kokkinofoto (23)

Kitą savaitę vyksiančiame susikertančių medijų renginyje „Cross Media Zen“ laukiama skaitmeninių industrijų guru iš Europos ir Amerikos. Lietuvos kūrybinių sričių profesionalai turės galimybę išgirsti jų pranešimus ir praktiškai pritaikyti įgytas žinias savo interaktyviuose projektuose. Pagrindinis dėmesys šiųmetiniame renginyje bus skiriamas skaitmeniniam, interaktyviam pasakojimui bei naujų auditorijų pritraukimui.

Šis tarptautinis renginys, susidedantis iš konferencijos ir kūrybinių dirbtuvių, vyks birželio 27-28 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete. „Cross Media Zen“ skirtas kino, reklamos, animacijos, vaizdo žaidimų kūrėjams, programuotojams, IT, literatūros specialistams, scenaristams, audiovizualinio turinio platintojams, televizijos darbuotojams bei visiems, besidomintiems naujų medijų aktualijomis.

Pagrindinė šių metų konferencijos ir kūrybinių dirbtuvių žvaigždė — amerikietis skaitmeninių technologijų lyderis John Heinsen. Neseniai buvęs susikertančių medijų prodiuserio kadencijoje prestižiniuose Amerikos kino akademijos „Oskarų” apdovanojimuose, šiuo metu J. Heisen aktyviai vysto tarptautinius interaktyvių medijų projektus. Jis turi ilgametės patirties su tokiomis tarptautinėmis kompanijomis kaip „FOX“ kanalas, „International Creative Management“ („ISM“) ir „Castle Rock Entertainment“. Taip pat jis yra Amerikos prodiuserių gildijos viceprezidentas ir „Peer“ prodiuserių grupės televizijos akademijos ir inovacijų tarybos vykdantysis prezidentas. J. Heinsen Vilniuje vyksiančioje „Cross Media Zen“ konferencijoje kalbės naujų auditorijų pritraukimo tema.

Dar viena garsi „Cross Media Zen“ pranešėja – Europos Akademijos („EBU“) „Eurovizijos“ susikertančių medijų mokymų lektorė Alison Norrington iš Jungtinės Karalystės. Tai itin įdomi asmenybė, ne tik prodiusuojanti internetinius serialus, bet ir rašanti romanus bei pjeses. Per visą savo dvidešimties metų karjerą ji yra dirbusi ir konsultavusi tokias kompanijas kaip „Walt Disney Imagineering“, „FOX International“, SundanceTV“, „McCann“, „Coca Cola“, „Eurovision Broadcasting Union“, „First Hand Films“ ir kt. Šiuo metu Norrington rašo scenarijus ir prodiusuoja internetinius serialus su partneriais iš Los Andželo bei dirba su kylančiais filmų kūrėjais iš Švedijos. A. Norrington Vilniuje papasakos apie skaitmeninio pasakojimo subtilybes interaktyviuose kino ir televizijos projektuose.

Žinoma Europos interaktyvios realybės tyrinėtoja britė Sandra Gaudenzi „Cross Media Zen“ renginio dalyviams papasakos apie interaktyviosios dokumentikos vartotojo patirtį europiniuose projektuose. S. Gaudenzi konsultuoja, moksliškai tiria, veda paskaitas ir rašo apie interaktyvius realybės pasakojimo naratyvus. Ji yra viena iš tarptautinės interaktyvios dokumentikos konferencijos „i-Docs” organizatorių bei interaktyvių istorijų vystymo mokymų „!F Lab” studijų vadovė. S. Gaudenzi taip pat organizuoja Londone vykstantį renginį „Flying Monkeys”, kurio tikslas yra suburti profesionalų bendruomenę, galinčią kartu dirbti interaktyvių realybės pasakojimų naratyvų srityje.

Konferencijoje savo patirtimi taip pat dalintis virtualios realybės prodiuseriai iš Liuksemburgo – Marion Guth ir Stéphane Hueber-Blies. Šis duetas yra dokumentikos ir vaidybinių filmų produkcijos kompanijos „A_Bahn“, kurios specializacija – naujos pasakojimo formos, įkūrėjai. Šiandien pastebima, kad virtualios realybės tema daugeliui Lietuvos audiovizualinės industrijos atstovų atrodo dar ne itin aktuali dėl ribotų techninių ir finansinių galimybių, tačiau M. Guth ir S. Hueber-Blies papasakos, kaip galima kurti kokybiškus tarptautinius virtualios realybės projektus net ir mažose šalyse.

Antrąją renginio dieną vyksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse kino, naratyvinio turinio video žaidimų, animacijos, virtualios realybės projektus vystantys profesionalai turės galimybę praktiškai mokytis interaktyvaus istorijų pasakojimo subtilybių. Dirbtuves ves susikertančių medijų prodiuseris John Heinsen iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir interaktyvios dokumentikos profesionalė Sandra Gaudenzi iš Jungtinės Karalystės.  Šiųmetinių dirbtuvių tema – „Istorijų kūrėjai: į vartotoją orientuoto dizaino pritaikymas interaktyviame istorijų pasakojime“.

Tarptautinė konferencija ir kūrybinės dirbtuvės „Cross Media Zen“ jau penktus metus organizuoja Kūrybiškos Europos biuras Lietuvoje. Šiemet renginys vyks birželio 27–28 dienomis Vilniuje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.

Dalyvavimas nemokamas.
Renginys vyks anglų kalba. Būtina išankstinė registracija.

Detali renginio programa: http://kurybiskaeuropa.eu/media/2016-m-programa-lt