Su Lietuvos kino centro parama – filmų projektų, naujausių filmų ir retrospektyvos pristatymai festivaliuose


Lietuvos kino centras parėmė 4 kino sklaidos užsienyje projektus. Iš viso jiems skirtas 4156 eurų finansavimas. Parama skirta filmų „Čia aš tik svečias“ ir „Šaltos ausys“ tarptautinei sklaidai, rež. Š. Barto retrospektyvos tarptautiniam pristatymui bei filmų projektų „Kvėpavimas į marmurą“ ir „Žmonės, kuriuos pažįstam“ pristatymui.

Saltos-ausys

Lino Mikutos filmas „Šaltos ausys“ gegužės 29 – birželio 5 dienomis dalyvaus 56-ąjame Krokuvos kino festivalyje. Filmas yra įtrauktas į konkursinę programą. Filme pasakojama apie vienkiemyje gyvenančių skirtingos pasaulėjautos, vienas kito nesuprantančių tėvo ir kurčnebylio sūnaus santykius. Pristatydamas savo filmą Linas Mikuta sakė: „Pas šiuos ypatingus žmones mus atvedė smalsumas pažinti gyvenančiuosius kitaip“.

Aš ne iš čia filmo plakatascopy

Režisierių Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmas „Čia aš tik svečias“ gegužės 5-8 dienomis pristatomas dokumentinio kino renginyje –  „Hot Docs”, Toronte. Šis festivalis yra laikomas didžiausiu bei prestižiškiausiu dokumentinio kino renginiu Šiaurės Amerikoje, garsėjantis išskirtine atrinktų į konkursines programas filmų menine kokybe. Šiemet programoje 323 filmai iš 51 pasaulio šalies. Filmas „Aš ne iš čia“ yra įtrauktas į konkursinę festivalio trumpametražių filmų programą, kurioje 48 filmai iš viso pasaulio.

DagneVildziunaite

Kanų kino festivalio metu vyksiančiame Europos kiną populiarinančios organizacijos „European Film Promotion“  renginyje „Producers on the Move“, gegužės 14–17 dienomis prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė pristatys projektus prie kurių dabar dirba. Tai Lietuvos ir Rumunijos bendras projektas „Amžinai kartu“ (rež. Lina Lužytė), Lietuvos Kroatijos ir Latvijos projektas „Kvėpavimas į Marmurą“ (rež. Giedrė Beinoriūtė) ir filmo projektas „Žmonės, kuriuos pažįstam“ (rež. Tomas Smulkis).

ramybe musu sapnuose Bartas

Barselonos Autorinio kino festivalyje, Ispanijoje balandžio 28 – gegužės 1 dienomis parodyta lietuvių režisieriaus Šarūno Barto filmų retrospektyva. Š. Barto filmai pristatyti specialioje festivalio programoje „Retrospectiva“. Joje – išsami režisieriaus filmų retrospektyva: pirmasis Š. Barto sukurtas filmas „Tofolarija“ (1985), Praėjusios dienos atminimui“ (1990), „Koridorius“ (1995), „Mūsų nedaug“ (1996), „Namas“ (1997), „Laisvė“ (2000), „Nieko nepraranda vaikai“ (2004), „Eurazijos aborigenas“ (2010),  „Ramybė mūsų sapnuose“(2015), ir „Pompidou“ centro užsakymu sukurtas autoportretinis trumpametražis filmas „Kas  jūs ir kur esate, Šarūnai Bartai?“ (2016).