Su Lietuvos kino centro parama lietuviški filmai bus pristatyti JAV, Kinijoje, Šveicarijoje ir Prancūzijoje


Lietuvos kino centras parėmė 5 kino sklaidos užsienyje projektus. Iš viso jiems skirtas 7710 eurų finansavimas. Parama skirta filmų „Aš už tave pakalbėsiu“  ir „Mariupolis“ tarptautinei sklaidai bei pasaulinei filmo „Čia aš tik svečias“ premjerai, rež. A. Stonio retrospektyvos tarptautiniam pristatymui bei trumpametražių filmų programos tarptautinei sklaidai.

Režisieriaus Manto Kvedaravičiaus dokumentinis filmas „Mariupolis“ (prod. VšĮ „Extimacy Films“) balandžio pradžioje bus pristatytas 40-ąjame tarptautiniame Honkongo kino filmų festivalyje. Šis festivalis yra seniausias tarptautinis kino festivalis Azijoje. Filmas „Mariupolis“ – tai filmas-esė apie industrinį uostamiestį Ukrainoje, Donecko srityje, kurioje kažkada gyveno graikai. Dabar kasdienybę Mariupolyje  įrėmina nuolatinis karo laukimas, jo buvimas šalia.

Mariupolis1-505x284

Virginijos Vareikytės ir  Maxi Dejoie dokumentinis filmas „Aš už tave pakalbėsiu“ (prod. VšĮ „Just a moment“) balandžio mėnesį bus pristatytas dokumentinių filmų festivalyje „Full Frame“ (JAV). Filme  „Aš už tave pakalbėsiu“ pirmą kartą disidentų ir KGB darbuotojų lūpomis pasakojama paskutinio sovietinio dešimtmečio KGB istorija Lietuvoje, yra pristatomos nevienareikšmiškos išpažintys, verčiančios susimąstyti apie tai, kad darbas KGB ne visuomet reiškė saugų ir užtikrintą gyvenimą.

Režisieriaus Audriaus Stonio dokumentinių filmų retrospektyvos pristatymas ir rež. Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi filmo „Čia aš tik svečias“  (prod. VšĮ. „Moonmakers“) tarptautinė premjera įvyks balandžio antroje pusėje vyksiančiame dokumentinių filmų festivalyje „Visions du Réel“ (Šveicarija).

avinelio_vartai_02-1

Lietuviškų trumpametražių filmų programa bus rodoma gegužės mėnesį Kanų kino festivalio renginyje „Short Film Corner 2016“ (Prancūzija). Šis renginys yra išskirtinė platforma trumpų filmų kūrėjams, kurioje dalyvauja trumpametražių filmų platintojai, pardavimų agentai, televizijų ir tarptautinių festivalių atstovai. Per 10 festivalio dienų kasmet programoje apsilanko apie 3000 lankytojų, pristatoma 80 šalių. Programą, kurioje šeši trumpametražiai įvairių žanrų darbai, pristatys lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”. Tai tęstinis kino sklaidos projektas, pradėtas vykdyti nuo 2013 metų.