Moksleiviai kviečiami kurti kino dokumentiką


Lietuvos kino centras inicijuoja kino edukacijos projektą ir kviečia moksleivius dalyvauti video darbų konkurse „Mano mokykloje“. Šio konkurso tikslas – ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, atskleisti savo požiūrį į mokyklą, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Šiuo projektu moksleiviams yra siūloma išmėginti savo jėgas kine, pabandant sukurti trumpą dokumentinį filmą apie save, savo mokyklą, joje patinkančius ar nepatinkančius dalykus. Nebūtinai tai geografija ar lietuvių kalba. Gal tai įdomus mokytojas ar geriausias klasės draugas, laisvalaikio užsiėmimas po pamokų? Skambutis, skani mokyklos valgykloje kepama bandelė, ilgoji pertrauka ar mėgstamiausia susibūrimo vieta? Filmo tema gali tapti viskas, kas nutinka mokykloje: tarpusavio santykiai, pirmoji meilė, įvairūs moksleiviams aktualūs klausimai.

Konkurse gali dalyvauti visi 8-12 klasių Lietuvos moksleiviai. Konkurse galima dalyvauti ir individualiai, ir subūrus komandą. Dalyvavimas konkurse  savanoriškas.

Konkurso metu vyks kūrybinės kino dirbtuvės. Atsižvelgiant į registracijos į kūrybines kino dirbtuves anketose pateiktą motyvaciją, atrinkta 10 mokyklų, kuriose moksleiviai kurdami trumpus dokumentinius filmus galės dirbti drauge su kino profesionalais. Jie turės galimybę patys patirti kaip žingsnis po žingsnio gimsta filmas, susipažins su kino gamybos terminais, filmo kūrimo etapais, išbandys kino profesijas (režisieriaus, operatoriaus, dailininko, montažo, garso režisieriaus ir kt.), naudos tikrą kino techniką.

Konkursas vyks iki 2016 m. balandžio 30 d. Filmuką dalyvis turi įkelti į interneto svetainę www.youtube.com, išsiųsti pranešimą apie patalpinimą el. paštu info@lkc.lt nurodant „Video darbų konkursui“ bei kartu su šiuo pranešimu išsiųsti ir užpildytą Dalyvio anketą (rasite čia). Taip pat kuriant filmą rekomenduojame naudotis trumpomis dokumentinio filmo kūrimo gairėmis (rasite čia).