Prestižiniame Europos dokumentinio kino festivalyje ir dvi lietuvių režisierės


11

Lapkričio pabaiga – itin reikšmingas laikotarpis dokumentinio kino kūrėjams, nes tuo metu vyksta prestižinis Tarptautinis Amsterdamo dokumentinių filmų festivalis (IDFA), kasmet pritraukiantis apie 120 tūkstančių kūrybinės dokumentikos gerbėjų.

Šiemet festivalio, vykstančio lapkričio 18 – 29 dienomis, programoje daugiau nei 200 filmų iš viso pasaulio tarp kurių ir režisierės Giedrės Žickytės filmas „Meistras ir Tatjana“. Filmas rodomas specialioje programoje „Best of Fests”, pristatančioje  trisdešimt penkis ryškiausiai tarptautiniuose festivaliuose sužibėjusius metų filmus. Filmas „Meistras ir Tatjana“ pasakoja apie Vitą Luckų, maištaujantį sovietmečio fotografą-genijų ir jo meilės istoriją su Tatjana. Filmo pristatyme dalyvauja režisierė. Festivalio metu numatyti penki šio filmo seansai.

Kaip ir kasmet, Tarptautiniame Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje yra organizuojama IDFA akademija, kurios tikslas skatinti naujus talentus ir siekti kokybiškos dokumentikos kūrimo. Jos metu organizuojami seminarai bei mokymai pradedantiesiems ir patyrusiems kino profesionalams. Dalyviams programa suteikia galimybę susitikti su garsiais ir žinomais dokumentikos kūrėjais, kurie dalinasi savo žiniomis ir patirtimi. Šiemet IDFA akademijoje dalyvauja 80 dalyvių iš viso pasaulio, tarp kurių ir dokumentinio filmo „Balta sala“ režisierė Albina Griniūtė.  Filmas „Balta sala“ pasakoja apie gyvenimą Suomijos salyne, unikalius tenykščius žmones ir jų kasdienybės akimirkas.

Filmo kūrėjų dalyvavimą festivalio programoje ir akademijoje parėmė Lietuvos kino centras.