Parodoje „Mokykla“ – kino edukacijai skirti renginiai


mokykla

Lapkričio 6-7 dienomis Lietuvos kino centras parodoje „Mokykla“ kvies lankytojus į savo stendą bei renginius, skirtus kino edukacijai.

„Dalyvaudami švietimui skirtoje parodoje, norime parodyti, kad kinas gali būti ne tik laisvalaikio pramoga, bet ir ugdymo priemonė. Šiuo metu vis plačiau kalbama apie vizualinį raštingumą, tai yra gebėjimą suprasti ir vartoti judančių vaizdų kalbą. Žiūrint filmus ir juos analizuojant galima išmokyti suvokti vaizdų esmę, jų daromą poveikį, kritiškai juos vertinti“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Lietuvos kino centro stende bus galima susipažinti su vykdomomis kino edukacijos iniciatyvomis ir projektais. Taip pat bus pristatomi rekomenduotini filmai įvairių disciplinų pamokoms. Mokytojams bus rengiami trumpi Kino edukacijos ugdymo bazės pristatymai, jie galės išbandyti jėgas viktorinoje  bei laimėti prizų.

Moksleivių laukia fotografijų konkursas „Jei aš kurčiau filmą…“, kurio metu jie galės siūlyti filmo idėjas, su jomis įsiamžinti. Daugiausiai patiktų Lietuvos kino centro „Facebook“ paskyroje surinkę konkurso dalyviai bus apdovanoti smagiais pramoginiais prizais.

Parodos metu vyksiantys specialūs renginiai:

Penktadienį, lapkričio 6 d., 16 val., bus pristatyta Kino edukacijos ugdymo bazė. Ją sudaro trys filmų programos, skirtos trims amžiaus  grupėms. Kiekvienam filmui parengta metodinė medžiaga, kurią sudaro filmo aprašymas, analizė, diskusijų temos ir užduotys. Bazė veikia LKC interneto svetainėje, todėl prisijungę prie bazės, mokytojai kartu su mokiniais gali žiūrėti filmus ir juos analizuoti, naudotis kinu kaip informacijos šaltiniu, o ne tik kaip pagalbine vaizdine priemone.

Šeštadienį, lapkričio 7 d., 12 val., vyks konkurso „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“ filmų peržiūra ir apdovanojimo ceremonija. Lietuvos kino centro organizuotame konkursui moksleiviai iš visos Lietuvos atsiuntė arti trisdešimties darbų – trumpų dokumentinių filmukų apie savo mokyklą. Šio konkurso tikslas – ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, supažindinti ir sudominti moksleivius su kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, atskleisti teigiamą savo požiūrį į mokyklą.

Renginiai atviri visiems parodos lankytojams.