Lietuvoje įvyko tarptautinė „Focal-Resource“ mokymų sesija „Skaitmeninės gamybos iššūkiai“


AIT_6638

Lapkričio 4–7 dienomis Vilniuje, Europos kino forumo „SCANORAMA“ metu, vyko antroji tarptautinės Europos kino profesionalams skirtos mokymų programos „Focal-Resource“ mokymų sesija „Skaitmeninės gamybos iššūkiai“. Ši mokymų dalis Vilniuje buvo organizuota Lietuvos kino centro kvietimu.

Keturias dienas trukę mokymai buvo skirti skaitmeninės gamybos ir baigiamųjų filmo darbų klausimams, juos vedė Europos šalių kino ekspertai: Martin Hagemann, Florian Rettich, Philippe Ros, Tommaso Vergallo, Rèmy Chevrin, R. Paul Miller ir kiti.  Mokymų sesijoje dalyvavo 25 dalyviai iš devynių šalių, tarp jų – šeši kino industrijos atstovai iš Latvijos ir dešimt iš Lietuvos.

AIT_6705

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas bendradarbiavimui tarp Baltijos šalių kino profesionalų, tad į „Focal-Resource“ mokymų programą buvo įtraukta atvira sesija Baltijos šalių kino profesionalams. Jos metu buvo diskutuojama aktualiomis bendros gamybos, skaitmenizavimo bei platinimo temomis. Susitikime dalyvavo ir patirtimi apie bendrą gamybą dalinosi lietuvių prodiuserė Uljana Kim ir latvių prodiuseris Roberts Vinovskis bei šiuo metu festivaliuose rodomo bendro suomių ir lietuvių filmo „2 naktys iki ryto“, 39-ajame Monrealio pasaulio filmų festivalyje laimėjusio geriausio režisieriaus prizą, filmo prodiuseris Mikko Tenhunen.