NEMOKAMAS KINO SEANSAS „EKSKURSANTĖ“, SKIRTAS JUODOJO KASPINO IR BALTIJOS KELIO DIENAI PAMINĖTI


ekskursante

Rugpjūčio 23 d. 14:00 val. kino centras „Garsas“ atveria duris su puikia lietuviška drama „Ekskursantė“.

„Ekskursantė“ – pirmasis lietuviškas vaidybinis filmas apie tremtį – prieš tai būta tik dokumentinių juostų. Filmas pasakoja apie 11 metų mergaitę, kuri pabėga iš traukinio, vežančio tremtinius į Sibirą. Ilgas ir nuotykių bei pavojų pilnas mergaitės kelias atgal namo, į Lietuvą, patraukia žiūrovus įtemptu siužetu. Deja, ne visi tremtiniai pajėgė grįžti į Lietuvą. Filmo herojei tai pavyko padaryti. Kai kurie jos sutikti žmonės ją žlugdė, kai kurie abejingai nusisuko ir netrukdė jos kelionei. Tik keli jų sutiko pagelbėti įgyvendinti jos viltį grįžti namo. Keliaudama ji sutiko įvairių žmonių: vargšę rusų moterį, gyvenančią apleistame kaime taigoje, prasigėrusį vairuotoją, traukinio konduktorių, iš lagerių pabėgusių plėšikų gaują, žiaurų daktarą, dirbantį vaikų lageryje, įsimylėjusį lėktuvo pilotą, NKVD narį ir NKVD kareivius, medžiojančius lietuvių partizanus… Ir visi jie sutrumpino mergaitės kelionę į Tėvynę.

Tai filmas apie viltį ir lemtį, meilę ir draugystę, pasiaukojimą ir geraširdiškumą bei neišmatuojamą meilę savo kraštui, savo Tėvynei Lietuvai. Tačiau jame pastebimas kitoks, laisvesnis požiūris į Lietuvai itin skausmingą istorijos etapą. Tremtinės drama parodoma be šitam kontekstui įprasto skirstymo į gerus ir blogus.

Pagrindinį „Ekskursantės“ vaidmenį vaidina Anastasija Marčenkaitė. Kartu su ja vaidina Lietuvos aktoriai: Nelė Savičenko, Margarita Žiemelytė, Darius Meškauskas, Airida Gintautaitė, Eglė Mikulionytė, Valda Bičkutė, Sakalas Uždavinys, Algirdas Paulavičius, Vytautas Kupšys, Romualdas Urvinis, taip pat būrys rusų aktorių.

Filmas „Ekskursantė“ 2013 metais pelnė daugiausiai žiūrovų simpatijų lietuviško kino programoje „Lietuviško kino dienos 2013“.

Susitikime kino centre „Garsas“ rugpjūčio 23 d. 14:00 val. filme „Ekskursantė“! Iki pasimatymo!