Los Andžele pristatyta Pasaulio Lietuvių Meno Taryba


Daiva Navarrette ir Marius Markevicius

Sujungti visame pasaulyje kuriančius Lietuvos menininkus, sukurti platformą jiems bendrauti ir bendradarbiauti, supažindinti pasaulį su naujausiais Lietuvos ir lietuvių kilmės menininkų darbais. Tokius tikslus sau kelia JAV įkurta ne pelno siekianti Pasaulio Lietuvių Meno Taryba (Lithuanian World Arts Council, LWAC).

Sumanymo iniciatorius – JAV gyvenantis Marius Markevičius, filmų „Kita svajonių komanda“ ir Rutos Sepetys romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijos režisierius: „Visada svajojau rasti būdą lietuvių menininkams daugiau bendrauti vieniems su kitais. Mes išsibarstę po visą pasaulį, kuriame nuostabius dalykus, bet tarpusavio vieningumo trūksta. Galvojau, net sukviesti visus į vieną kambarį jau būtų pasiekimas, kiek įdomių dalykų kartu būtų galima nuveikti“.

Vienas pagrindinių LWAC iššūkių –  sukurti didelį ir aktyviai naudojamą socialinį tinklą, kuriame būtų galima rasti informacijos apie lietuvių menininkų pasirodymus ir projektus pasaulyje. Oficialios svetainės www.ltcreates.org, „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“ profilių pagalba bus siekiama užpildyti šią spragą. „Dažnai jaučiu, kad lietuvių menininkų darbai nesulaukia prideramo dėmesio. Net gyvendamas Los Andžele nesužinodavau apie šalia vykstančius renginius ar, pavyzdžiui, parodas Niujorke, Čikagoje“, – pasakoja M.Markevičius.

LWAC taip pat stengsis pritraukti finansinę paramą menininkų darbams ir suteikti galimybę kūrybinėse dirbtuvėse mokytis iš pasiekusių, žinomų kūrėjų. Tam sukurta LWAC patarėjų komanda, prie kurios jau prisijungė akordeonistas Martynas Levickis, fotografas Marius Jovaiša, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, modelis Edita Vilkevičiūtė, kino prodiuseris Žilvinas Naujokas, rašytoja Ruta Sepetys.

Vienos LWAC patarėjų, dirigentės Mirgos Gražinytės – Tylos vadovaujamas Los Andželo filharmonijos orkestras „Hollywood Bowl“ koncertų salėje pristatė tarybos idėją. „Koncertas buvo nepakartojamas, o Mirga – tarsi klasikos pasaulio roko žvaigždė, – džiaugiasi M.Markevičius.

Kitas LWAC žingsnis – Karolio Kaupinio filmo „Triukšmadarys“ pristatymas Europos Sąjungos filmų festivalyje Los Andžele rugsėjo pabaigoje. Filmo ir Lietuvos pristatymu festivalyje rūpinasi Lietuvos Garbės Konsulė Santa Barbaroje ir viena LWAC įkūrėjų bei vykdančioji vadovė Daiva Navarrette: „Mes pavargome girdėti, kad Lietuva nėra didelė šalis. Iš tiesų esame šalis, kurios žmonės pulsuoja idėjomis ir kūrybiškumu ir jie, be abejonės, nusipelno didžiulio dėmesio. Tikimės, kad LWAC padės tai pasiekti”.

Daugiau informacijos apie projektą ir paramos galimybes galite sužinoti:
LWAC puslapyje: www.ltcreates.org
LWAC „Facebook“: https://www.facebook.com/LTcreates?fref=ts
LWAC „Twitter“: https://twitter.com/ltarts
LWAC „Instagram“: https://instagram.com/ltcreates/