Skelbiami konkurso „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“ laimėtojai


Lietuvos kino centras skelbia konkurso „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“ laimėtojus. Moksleiviai iš visos Lietuvos atsiuntė arti trisdešimties darbų.

Pirmąją vietą laimėjo Steponas Vetkinas iš Anykščių J. Biliūno gimnazijos ir jo filmas „Rutina“. Pasak autoriaus, kiekviena diena mokykloje – tarsi rutina, tačiau už jos slypi nauji, įdomūs dalykai. Antrąją vietą užėmė komanda „A“ iš Daugų V. Mirono gimnazijos su filmu „….ir tęsiasi iki šiol!“. Filmo tema – pirmoji meilė, apie kurią pasakoja gimnazijoje dirbančios šešios mokytojų poros, kurių santykiai užsimezgė būtent šioje mokykloje. Trečioji vieta atiteko komandai „Už kadro-1“ iš Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos ir jų filmui „Budintis Albinas“. Filmo centre – mokyklos budintis, moksleivių mėgstamas ir gerbiamas mokyklos bendruomenės narys.

Specialaus paminėjimo verti šie darbai: „Daugiau nei profesija“ (komanda „B“, Daugų V. Mirono gimnazija), „Siaura patalpa dideliems žmonėms“ (Kamilė Blauzdytė, Raguvos gimnazija, Panevėžio r.), „Triukšminga tyla“ (Severina Vaičiūnaitė, Anykščių J. Biliūno gimnazija), „Ar miega bitės žiemą“ (komanda „Bičių tyrinėtojai“, Veprių vidurinė mokykla, Ukmergės r.) bei „Informacinių technologijų pamoka“ (Edvinas Lukošiūnas, Radviliškio Lizdeikos gimnazija).

Šis konkursas parodė, kad moksleiviai nori ir geba kurti, yra iniciatyvūs ir imlūs, tačiau kino dokumentikos žanras jiems nėra lengvas. Dokumentikos stiliumi atskleisti tikras, gyvenimiškas istorijas, perteikti savo mintis, idėjas, požiūrį tapo tikru iššūkiu. Jauniesiems kūrėjams trūksta žinių apie kino dokumentiką, jos raiškos priemones.

Vertinant konkurso dalyvius darbus, pirmiausia atsižvelgta į atitiktį konkurso temai, taip pat į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą, techninį išbaigtumą. Konkurso dalyviai išties surado įdomių temų, kameros vertų charakterių, bandė atskleisti ne tik savo požiūrį, bet ir jausenas. Tarp konkurso darbų Vertinimo komisija pastebėjo ir mokslinės, ir meninės dokumentikos pavyzdžių.

Vertinimo komisijos nuomone, buvo stiprių darbų, tačiau jų autoriai neįsigilino į konkurso temą, kai kuriems pritrūko patirties išvystyti siužetą, sukuriant filmo pasakojimą su įžanga ir pabaiga. Tuo tarpu su techniniu darbų apipavidalinimu konkurso dalyviams sekėsi daug geriau: padirbėta su montažu, garso takeliu, nepamiršti pavadinimai, titrai.

Baigiamasis konkurso renginys numatomas parodoje „Mokykla 2015“. Jos metu bus rodomi konkurso metu sukurti video darbai, apdovanoti geriausių filmukų autoriai. Visus konkurse dalyvavusius darbus galima pamatyti čia.

Konkurso „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“ tikslas – ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius su kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, atskleisti teigiamą savo požiūrį į mokyklą, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.