Atliktas kompensacinio atlyginimo paskirstymas kino ir televizijos prodiuseriams


Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „AVAKA“, administruojanti audiovizualinių kūrinių autorių ir gamintojų teises, šį mėnesį atliko Kompensacinio atlyginimo už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais paskirstymą kino ir televizijos prodiuseriams. Paskirstant atlyginimą buvo remiamasi visuomenės tyrimu, kuris atskleidė kokius kūrinius žmonės per praėjusius metus kopijavo į įsigytas tuščias laikmenas ar įrenginius.

„Tyrimo duomenys nenustebino – apie pusę kopijuojamų audiovizualinių kūrinių sudarė kino filmai, toliau – TV serialai, muzikiniai klipai bei TV laidos. Atsižvelgiant į tokias tyrimo proporcijas ir buvo paskirstytas atlyginimas, tiesa kol kas tik prodiuseriams“, – sakė AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas. Atlyginimas filmų ir televizijos kūrinių autoriams, atstovaujamiems AVAKA, bus paskirstytas ir išmokėtas iki šių metų pabaigos, išsprendus techninius klausimus bendradarbiaujant su kita autorius atstovaujančia asociacija.

Pranešimus, apie priskaičiuotą kompensacinį atlyginimą, prodiuseriai jau gauna nuo šios savaitės pradžios, o atlyginimas jų sąskaitas pasieks artimiausiu metu. AVAKA kviečia visus kino ir televizijos kūrėjus kreiptis į asociaciją bei pasirūpinti,  kad visi kūriniai būtų registruoti asociacijoje ir išmokėtas priklausantis atlyginimas. Su asociacija AVAKA susisiekti galite el. paštu info@avaka.lt arba tel.: 8 (620) 52877.