Geroms idėjoms reikia gero vystymo!


Organizuojamos trumpametražių filmų scenarijų vystymo dirbtuvės, į kurias kviečiami visi scenaristai bei kūrėjai, norintys tobulinti sccenarijaus rašymo įgūdžius.
Dirbtuvių „Per trumpas, kad mirtų“ dalyviams generuoti idėjas savo scenarijams padės profesionalai iš užsienio, kuomet pirmoje dirbtuvių dalyje (rugsėjo 27 – spalio 3) su jais bus dirbama tiesiogiai, o po šios dalies darbas persikels į interneto erdvę. Dviejų sesijų metu bus ištobulinti ne tik scenarijai, bet ir žinios bei įgūdžiai.

„Per trumpas, kad mirtų“ dirbtuvės yra organizuojamos jau trečią kartą ir jų misija išlieka tokia pati: susitelkti į paveikaus, tarptautinei auditorijai skirto scenarijaus kūrimo procesą bei galutinį jo rezultatą. Mokymų metu norima padėti scenaristams idėjas ir jausmus perteikti struktūruota, vientisa ir efektyvia istorija bei įgyti analitinių įgūdžių kūrybiško turinio vertinimui.

Dirbtuvių dalyvius kuruos ir mokys kompetentingi dėstytojai, dirbantys tarptautiniu mastu. Pirmoji – patyrusi konsultantė ir scenarijų autorė Angeli Marcfalane, dirbanti su žinomais, apdovanojimus pelnančiais scenaristais bei režisieriais, BAFTA komisijos narė. Antrasis dalyvių mokytojas yra vienas iš labiausiai gerbiamų Lenkijos scenaristų ir mokytojų Maciej Karpinski. Jis yra scenaristams skirtos knygos autorius, Lenkų scenaristų gildijos prezidentas ir Europos filmų akademijos narys.

Dirbtuvės „Per trumpas, kad mirtų“ susideda iš dviejų sesijų anglų kalba. Pirmoji vyksta Lietuvoje, Anykščiuose, ramioje bei įkvepiančioje aplinkoje. Ši sesija prasideda šių metų rugsėjo 27 dieną ir tęsiasi iki spalio 3 dienos. Antroji dirbtuvių dalis vyksta internete. Jos metu dalyviai su lektoriais ir grupės nariais yra konsultuojami forume. Šios sesijos laikotarpis yra lapkričio 2 – 8 dienos.

Dirbtuvių bendraorganizatoriai yra Lietuvos kino centras ir Kūrybiškos Europos biuras Lietuvoje. Projekto partneriai: asociacija AVAKA, Anykščių savivaldybė, Anykščių kultūros centras ir Final Draft.

Norintys dalyvauti yra kviečiami teikti paraiškas iki rugpjūčio 1 dienos. Dalyviams iš Lietuvos dirbtuvių dalyvio mokestį finansuoja Lietuvos kino centras.

Detalesnė informacija yra pasiekiama tiklalapyje www.inscript.lt/workshop/.
Iškilus klausimams susiekite su mumis el.paštu workshops@inscript.lt.