„Scanorama Shorcut“ dalyviams – dvi savaitės kūrybinių iššūkių Islandijoje ir Lietuvoje


Red Striped Lighthouse (Your Ad Here)

Šią vasarą tarptautinėse kūrybinėse dirbtuvėse „Scanorama Shortcut“, kurias rengia  Europos šalių kino forumas „Scanorama“ ir Tarptautinis Reikjaviko kino festivalis (RIFF), jaunųjų lietuvių ir islandų kino kūrėjų laukia dvi intensyvios ir turiningos savaitės – projekto dalyviai stengsis įminti verslumo paslaptis bei tobulins derybų ir bendravimo įgūdžius, padėsiančius pritraukti žiūrovų ir mecenatų dėmesį kuriant trumpametražius filmus.

Gegužės 26–30 d. kūrybinės dirbtuvės vyks Islandijoje – iš pradžių šalies sostinėje Reikjavike, vėliau – šiauriausiame Islandijos mieste Sòidaurkroukure. Islandijoje dalyviai ugdys bendruosius gebėjimus ir verslumo įgūdžius, kurie meno pasaulyje nepelnytai nuvertinami. Dalyviai bus skatinami pamiršti mažos šalies sindromą ir kurti savitus, bet aktualius filmus, motyvuoti kitus siekti bendro tikslo, nebijoti dalintis idėjomis ir išmokti jas parduoti.

Liepos 19–25 d. „Scanorama Shortcut“ dalyviai įsikurs Nidos meno kolonijoje, Lietuvoje. Nidoje projekto dalyviai gilinsis į rinkodarą ir žmogaus psichologiją. Patyrę reklamos bei psichologijos profesionalai patars, kaip sudominti žiūrovą ir kaip pasitelkti žiniasklaidą bei socialinius tinklus, norint apie save papasakoti pasauliui. Seminaruose įgyti bendravimo įgūdžiai, derybų ir konfliktų bei streso valdymo pamokos pravers tiek ieškant investuotojų filmo finansavimui, tiek organizuojant darbą filmavimo aikštelėje.

„Scanorama Shortcut“ kūrybinės dirbtuvės – tai ne tik teorija, bet ir praktika, todėl bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto globos namais bus rengiamas išskirtinis praktinis seminaras. Projekto dalyviams bus priminta sena tiesa, kad pačios įdomiausios istorijos kasdien nutinka mūsų sutinkamiems žmonėms. Seminaro metu dalyviai tobulins bendravimo įgūdžius, semsis idėjų savo darbams, mokysis realiai išgyventas istorijas pritaikyti filmų scenarijams. „Glaudus skirtingų visuomenės grupių bendradarbiavimas yra tas kūrybos laukas, kurį siekiame atverti šiuo projektu. Norime priminti, jog kūrybiniame procese svarbi ne tik verslumo gyslelė, bet ir socialiniai įgūdžiai – neretai jie ir tampa raktu į sėkmę“, – teigia „Scanorama Shortcut“ organizatorė Ūla Petkevičiūtė.

Kūrybinėmis dirbtuvėmis Nidoje projektas nesibaigs. Reikjavike, Sòidaurkroukure bei Nidoje filmuoti teoriniai užsiėmimai virs video seminarų ciklu, kuris bus prieinamas internetu. Lietuvos regionų bendruomenėms projektas ir jo rezultatas – seminarų ciklas – bus pristatytas rudenį, kai „Scanorama Shortcut“ lankys Lietuvos meno inkubatorius Anykščiuose, Telšiuose bei Kintuose. Taip bus įgyvendintas dar vienas projekto tikslas: mažinti kultūrinę atskirtį regionuose. Lapkritį, Europos šalių kino forumo „Scanorama“ metu, video seminarai bus pristatyti ir Vilniuje.

Projektas remiamas pagal Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus.

Registracija į „Scanorama Shortcut“ mokymus vyksta iki gegužės 1 d. Daugiau informacijos apie projektą, jo taisykles ir registracijos formą rasite čia: shortcut.scanorama.lt

Daugiau informacijos: Indrė Pavilonytė, el.p. press@scanorama.lt, tel. +370 672 60 785