Moksleiviai kviečiami susipažinti ir kurti kino dokumentiką


Gaires

Lietuvos kino centras inicijuoja naują kino edukacijos projektą ir kviečia moksleivius dalyvauti video darbų konkurse „Mano mėgstamiausias dalykas mokykloje“. Į pagalbą konkurso dalyviai galės pasitelkti kino profesionalus, kuries ves kūrybines kino dirbtuves.

Šis konkursas yra projekto „Dokumentika mokykloje“, kuriuo siekiama ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, atskleisti teigiamą savo požiūrį į mokyklą, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, dalis.

Konkurso metu moksleiviai kviečiami kurti trumpus filmukus. Konkurso tema – mano mėgstamiausias dalykas mokykloje. Mėgstamiausias dalykas – tai nebūtinai geografija ar lietuvių kalba. Gal tai įdomus mokytojas ar geriausias klasės draugas, laisvalaikio užsiėmimas po pamokų? Skambutis, skani mokyklos valgykloje kepama bandelė, ilgoji pertrauka ar mėgstamiausia susibūrimo vieta? Svarbiausia, kad pasirinkta tema atskleistų tai, kas ir kodėl patinka mokykloje, kuo ji išskirtinė.

Konkurse gali dalyvauti visi 8-12 klasių Lietuvos moksleiviai. Konkurse galima dalyvauti ir individualiai, ir subūrus komandą. Dalyvavimas konkurse  savanoriškas.

Vertinant konkurso dalyvius darbus, bus atsižvelgiama į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą, vaizdų išraiškingumą, techninį išbaigtumą.

Moksleivių grupėms, norinčioms į pagalbą pasitelkti kino profesionalų pagalbą, bus organizuojamos kūrybinės kino dirbtuvės. Iki balandžio 10 d. reikia užpildyti specialią kūrybinių kino dirbtuvių anketą (patalpinta www.lkc.lt). Bus atrinkta 10 įdomiausių ir originaliausių filmukų idėjų, kurių autoriai galės įgyvendinti jas dirbdami drauge su kino profesionalais. Kūrybinės kino dirbtuvės vyks balandžio-gegužės mėnesiais. Kūrybinių kino dirbtuvių trukmė – 2  dienos, maksimalus dalyvių skaičius – 16 moksleivių.

Konkursas vyks iki 2015 m. gegužės 31 d. Filmuką dalyvis turi įkelti į interneto svetainę www.youtube.com, išsiųsti pranešimą apie patalpinimą el. paštu info@lkc.lt nurodant „Video darbų konkursui“. Kartu su šiuo pranešimu išsiųsti ir užpildytą Dalyvio anketą.

Baigiamasis konkurso renginys numatomas parodoje „Mokykla 2015“, kurioje bus rodomi konkurso metu sukurti video darbai, apdovanoti geriausių filmukų autoriai.

Išsamesnė informacija apie konkursą, dalyvavimo jame sąlygas yra skelbiamos LKC interneto svetainėje www.lkc.lt. Čia taip pat pateikiamos gairės, kurios padės pasiruošti sukurti įdomų trumpą dokumentinį filmuką, konkurso taisyklės ir anketos.

Svarbios datos
Kovo 18 d. – konkurso pradžia.
Balandžio 10 d. – paskutinė diena pateikti anketą dėl kūrybinių kino dirbtuvių.
Gegužės 31 d. – paskutinė diena pateikti video darbą ir dalyvio anketą.