Mirė aktorė Danutė Juronytė Zelčiuvienė


Lietuvos kino centras reiškia užuojautą mirus Lietuvos teatro ir kino aktorei, režisierei Danutei Juronytei Zelčiuvienei.

Danutė Juronytė gimė 1933 metais Kaune. Per karą su šeima gyveno Vilniuje, po to persikėlė į Panevėžį. 1949 m. įstojo į Panevėžio teatro dramos studiją, vadovaujamą režisieriaus J. Miltinio. Nuo 1951 m. dirbo Panevėžio dramos teatre, nuo 1954 m. – Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė, režisierė. Sukūrė apie 80 vaidmenų teatre, kino ir televizijos filmuose.

Aktorė žiūrovams gerai pažįstama ir iš kino filmų ir televizijos spektaklių. Dar ir šiandien daugelis žino Angelę iš filmo „Birželis vasaros pradžia“ (rež. R. Vabalas, 1969m.), Konstanciją „Tadas Blinda“ (B. Bratkauskas, 1972 m.), Rūtą „Suaugusiųju žaidimai“ (rež. A. Kundelis, 1967 m.), Kalvaitienę „Žentas“ (rež. M. Karklelis, 1976m.). Aktorė įkūnijo ne vieną įsimintiną televizijos serialų heroję: Sofi „Būkit kaip saulė“ (rež. M. Jevodokimovas, 1985 m.), Karalienę „Vilius Karalius“ (rež. V. Bačiulis, 1985 m). Taip pat drauge su sutuoktiniu Leonardu Zelčiumi nuo 1993 iki 2000 metų septynias vasaras filmavo gerai žinomame televizijos seriale „Giminės“.

2013 m. aktorė apdovanota „Fortūnos“ statulėle už nuopelnus Lietuvos teatrui ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.