„Maia Workshops“ mokymuose tobulinsis ir Lietuvos kino prodiuseriai


Dalyvauti  tarptautinėje mokymų programoje „Maia Workshops“ atrinkti du prodiuseriai iš Lietuvos – Paulius Juočeris su projektu „Aleksandras Didysis“ ir Klementina Remeikaitė su projektu „Leaving Vilnius“.

Režisieriaus Vytauto Puidoko kuriamas dokumentinis filmas „Aleksandras Didysis“ pasakoja apie intriguojančią ir paslapčių gaubiamą asmenybę Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį. Iš Lietuvos kilęs misionierius, gydytojas ir kunigas Amazonės džiunglėse buvo įtvirtinęs savo kultą, tačiau dėl paslaptingai susiklosčiusių aplinkybių, po mirties jo vardas nugrimzdo į nežinią.

"Aleksandras Didydis"

Filmas „Aleksandras Didydis“. Archyvinė nuotrauka

Režisierės Marijos Kavtaradzės kino projektas „Leaving Vilnius“ pasakoja apie sąmoningą pabėgimą nuo realybės. Netekusi vaidmens žymaus teatro režisieriaus spektaklyje, kuriame vaidino nuo vaikystės, šešiolikametė Ugnė ima nesaikingai vartoti alkoholinius gėrimus. Ji visai nesiruošia nustoti ir kodėl turėtų, jeigu jai sekasi daug geriau negu kitiems.

„Maia Workshops“ yra mokymų programa, skirta pradedantiesiems Europos prodiuseriams. Programą sudaro 3 atskiros mokymų sesijos per metus. Mokymai skirti prodiuseriams, vystantiems, ar norintiems vystyti vaidybinius, dokumentinius, susikertančių medijų projektus bei kitiems kino profesionalams, norintiems patobulinti prodiusavimo įgūdžius.

Į kiekvieną sesiją atrenkama 20 prodiuserių iš Europos šalių,  mokymai vyksta anglų kalba. Šiemet mokymai vyks Sardinijoje (Italija), Vilniuje (Lietuva) ir Bolonijoje (Italija).

Lietuvos prodiuserių dalyvavimą mokymuose finansuos Lietuvos kino centras.