Asociacija AVAKA ir Lietuvos kino centras kviečia kino kūrėjus registruoti savo filmus


Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos kino centru (LKC), kuria sieks stiprinti filmų kūrėjų padėtį kūrybinių industrijų sektoriuje, skatinti kino kūrėjus ir teisių turėtojus registruoti filmus Lietuvos kino centre. Kūrėjai kviečiami registruoti 2014 m. sukurtus filmus (animacinius, vaidybinius, dokumentinius ir kt.)  Lietuvos kino centro filmų registre.

Duomenis kartu su informacija apie filmų rodymą šalies kino teatruose LKC suteiks asociacijai AVAKA, kuri Kultūros ministro buvo paskirta atsakinga asociacija paskirstyti ir išmokėti taip vadinamą „tuščios laikmenos“ atlyginimą prodiuseriams ir atstovaujamiems autoriams.

„Džiaugiamės, kad pasirašėme bendradarbiavimo susitarimą su LKC. Tikime, kad šis sprendimas bus naudingas Lietuvos kino bendruomenei ir skatins kino kūrėjus registruoti sukurtus filmus LKC fimų registre, nes tai jiems sąlygos gauti kompensacinį atlyginimą“, – teigia AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas.

Remdamasi LKC duomenimis apie 2014 m. sukurtus filmus ir tais metais kino teatruose rodytus filmus, AVAKA paskirstys dalį atlyginimo šalies kino kūrėjams. Skirstant likusį atlyginimą bus atsižvelgta į teisėtai išplatintų DVD skaičių bei audiovizualinių kūrinių rodymą Lietuvos televizijų kanaluose.

 „Tikime, kad partnerystė su AVAKA padės stiprinti Lietuvos audiovizualinių kūrinių teisių turėtojų padėtį kūrybinių industrijų sektoriuje. Kviečiame registruoti filmus, o šis kelių minučių darbas sudarys galimybes kūrėjams gauti jiems priklausantį atlygį“, – sako LKC direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Lietuvos kino kūrėjai kviečiami nuolat teikti filmų registracijas Lietuvos kino centrui. Ypatingai raginame suskubti pateikti filmų, sukurtų per 2014 m. registracijas iki 2015 m. gegužės 1 d., kadangi remiantis šiais duomenimis AVAKA skirstys kompensacinį atlyginimą  teisių turėtojams už 2014 metus.

Išsamesnė informacija:

LKC: j.bulyte@lkc.lt

AVAKA: inga@avaka.lt