Režisierė Alantė Kavaitė pelnė apdovanojimą JAV kino festivalyje „Sundance”


Alantė Kavaitė

JAV vykusio „Sundance“ kino festivalio apdovanojimų ceremonijoje filmo „Sangailė” režisierei Alantei Kavaitei įteiktas apdovanojimas už geriausią režisūros darbą konkursinėje vaidybinių filmų kategorijoje („World Cinema Dramatic Directing Award“).

„Labai dėkoju savo kūrybinei grupei ir laukiu kelionės į Lietuvą, kad su visais atšvęsčiau”, – sakė šiuo metu Prancūzijoje gyvenanti režisierė Alantė Kavaitė. Prieš apdovanojimų ceremoniją namo išvykusi A. Kavaitė visiems susirinkusiems daug kartų lietuvišką „ačiū” kartojo iš video įrašo: http://youtu.be/wLKhOWKlUkA

Režisierė „Sundance” festivalyje viešėjo kelias dienas. Čia ji kartu su aktorėmis Julija Steponaityte ir Aiste Diržiūte dalyvavo filmo „Sangailė” pasaulinėje premjeroje. „Sangailė” (angl. „The Summer of Sangaile”) atidarė „World Cinema Dramatic” programą, kurioje varžėsi 12 vaidybinių kino juostų.

Šiemet „Sundance” kino festivaliui buvo pateikta 12 tūkstančių vaidybinių ilgo metro, trumpo metro ir dokumentinių filmų iš viso pasaulio.

Nuo 1978 metų rengiamas „Sundance” kino festivalis išsiskiria tuo, kad daugeliui aktorių ir režisierių jis tampa tramplinu į tolimesnę sėkmingą karjerą. Į šį festivalį kasmet suvažiuoja JAV ir pasaulio kino elitas. Šiemet festivalyje lankėsi Nicole Kidman, Ethan Hawke, Vincent Cassel, Michael Fassbender, Johnny Knoxville, Ryan Reynolds ir kitos garsenybės.

Iki šiol festivalio „Sundance” konkursinėje programoje dalyvavo tik vienas lietuviškas dokumentinis filmas – Mariaus Markevičiaus „Kita svajonių komanda“ (2012 m).

Vaidybinį filmą „Sangailė“ prodiusavo kino gamybos įmonė „Fralita Films“ kartu su prancūzų „Les Films d’Antoine“, taip pat prisidėjo olandų prodiuserinė įmonė „Viking Films“. Filmo gamybą Lietuvoje parėmė Lietuvos kino centras.

Lietuvoje filmuota „Sangailė” pasakoja apie dvi paaugles merginas (akt. Julija Steponaitytė ir Aistė Diržiūtė) – jų išgyvenimus brandos periodu, seksualumo ieškojimus ir savo baimių įveikimą. Filmas labai vizualus, jame užfiksuoti ir kvapą gniaužiantys akrobatiniai lėktuvų manevrai – juos atliko pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys.

Lietuvoje Alantės Kavaitės filmą pirmieji kovo mėnesį išvys tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris” žiūrovai.

„Fralita Films“ informacija.