Po filmo „Sangailė” premjeros Berlyno kino festivalyje – komplimentai filmo režisierei ir aktorėms


Sangaile_Berlynas_1

Vakar Berlyno kino festivalyje įvyko Lietuvoje sukurto filmo „Sangailė” premjera. Į filmo seansą susirinkę festivalio svečiai filmą įvertino gausiais aplodismentais. 

„Po filmo žiūrovai tvirtino, kad filmas labai vizualus ir sukelia  daug emocijų, daug ovacijų sulaukė filmo aktorės, režisierė. Džiaugiuosi, kad režisierės Alantės Kavaitės ir operatoriaus Dominique Colin bendras darbas išties pavyko. Tai kiekvieno kūrėjo siekiamybė – paliesti publikos širdį”, – sakė viena iš filmo prodiuserių Živilė Gallego.

Į premjerą atvyko filmo režisierė Alantė Kavaitė. Ji neseniai Sundance kino festivalyje, vykusiame JAV, pelnė prizą už geriausią režisūrą.

Sangaile_Berlynas_3

Filmo pristatyme taip pat dalyvavo aktorės Julija Steponaitytė ir Aistė Diržiūtė. Pastaroji festivalyje dalyvauja ir kaip kylanti jaunoji Europos aktorė. A. Diržiūtė atrinkta į tarptautinės programos „European Shooting Stars“, skirtos kylančioms Europos kino žvaigždėms, finalinį dešimtuką.

„Filmas buvo sutiktas šiltai ir tai mane labai džiugina”, –  po premjeros sakė pagrindinė filmo aktorė  Julija Steponaitytė.

Sangaile_Berlynas_2

„Didelis džiaugsmas ir garbė būti čia. Kol kas dar sunku adekvačiai viską vertinti, bet aš, o manau, ir visa komanda – laimingi”, – po filmo premjeros kalbėjo Aistė Diržiūtė.

Vaidybinį filmą „Sangailė“ prodiusavo kino gamybos įmonė „Fralita Films“ kartu su prancūzų įmone „Les Films d’Antoine“, taip pat prisidėjo olandų įmonė „Viking Films“. Filmo gamybą  Lietuvoje  parėmė Lietuvos kino centras.

Sangaile_Berlynas_4

Berlyno tarptautinis filmų festivalis, taip pat vadinamas Berlinale, yra kasmetinis, vasario mėnesį nuo 1951-ųjų rengiamas naujų filmų pristatymo festivalis. Čia dalyvauja filmų kūrėjai iš viso pasaulio.

Lietuvoje Alantės Kavaitės režisuotą filmą „Sangailė” pirmieji kovo mėnesį išvys Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris” žiūrovai.