Paviešintas į džiungles pasprukusio Vytauto Puidoko filmo „Aleksandras Didysis“ anonsas


4. The film about the Eastern European missinary was called 'Alexander the Grand'. Foto from film's archive

Anonsą peržiūrėti galima čia: https://vimeo.com/119632133
Tai filmas apie Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį – lietuvį misijonierių, gydytoją ir kunigą, Amazonės džiunglėse sukūrusį visą savo imperiją: unikalią laivų-poliklinikų sistemą, porą ligoninių, gydžiusį vietinius indėnus, kurie eidavo iki jo net šimtus kilometrų. Kai kuriose gentyse indėnai ėmė jį laikyti kone baltuoju dievu, vietiniai jį gerbė ir juo žavėjosi. „Dar ir šiandien kalbėdami apie A.F. Bendoraitį jį pažinoję susigraudina”, – apie lietuvių užmirštą legendą pasakoja filmo režisierius.

Kaip galima matyti, filmas bus pilnas itin gražių archyvinių kadrų, nufilmuotų 8 mm juosta. Šį rudenį vyko filmavimai Lietuvoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje, kur ir nufilmuotas filmo anonsas. Anonsą filmavo naujosios kartos operatorius Narvydas Naujalis, jau spėjęs padirbėti su tokiais grandais kaip Š. Bartas.

Filmas bus kupinas prieštaringų personažų. Vienas pašnekovų atrodo tarsi Bendoraičiu būtų apsėstas – anonse galime girdėti, kaip jis sudievina Bendoraičio asmenybę ir matyti, koks keistas yra pasakotojo žvilgsnis. “Filme kalbama apie tikrą asmenybės kultą – Bendoraičiu žavėjosi visi jį pažinoję”, – prasitaria V.Puidokas. Kitas personažas užsideda šamano kaukę ir urgzdamas artėja kameros link. Tai išprotėjusi Pietų Amerika, todėl reikia tikėtis vienų netikėtumų.

Filmo režisierius šiuo metu vis dar yra ekspedicijoje Pietų Amerikoje. Kaip matyti iš vakar paviešinto pirmojo vaizdo įrašo iš ten, tirdamas žmogžudystės bylą, jis bendrauja su ganėtinai pavojingais asmenimis.
Paremti režisieriaus idėją ir ekspediciją galima čia: http://igg.me/at/savehisfilm

Filmo kūrėjų informacija.