Lietuvių režisierius siekia atgaivinti misionieriaus A. F. Bendoraičio legendą


4. The film about the Eastern European missinary was called 'Alexander the Grand'. Foto from film's archive

Ambicingas naujosios kartos kino režisierius Vytautas Puidokas, Amazonės džiunglėse susidūręs su savo tautiečio Aleksandro Ferdinando Bendoraičio legenda, pasiryžo paversti ją kino filmu. Pietų Amerikos žemyne vienas didingiausių ir paslaptingiausių išeivijos lietuvių garbinamas ir dievinamas, nors nuo jo mirties prabėgo jau kone du dešimtmečiai. Lietuvoje jo asmenybę gaubia tyla ir… paslaptys.

„Tai bus lietuviška dokumentika, bet įdomi visam pasauliui“, – ambicijų neslepia jau metus šia idėja gyvenantis režisierius, medijas ir kiną studijavęs Didžiojoje Britanijoje. Filmo „Aleksandras Didysis” premjera numatoma 2016 metų pabaigoje.

The director of 'Alexander the Grand', Vytautas Puidokas

Vytautas Puidokas

Misionierius A.F.Bendoraitis savo asmenybės galia ir grandioziniais darbais ilgam įsitvirtino net kelių Pietų Amerikos valstybių istorijoje. „Indėnų bendruomenės vadino jį Didžiuoju baltuoju tėvu, o džiunglės jam tiesiog pakluso. Bolivijos prezidentas už nuopelnus suteikė lietuviui karinį laipsnį, o Vakarų pasaulis jo darbus gretino su Motinos Teresės, Mahatma Gandžio bei Martino Liuterio Kingo veikla“, – savo herojų pristato filmo režisierius.

„Dokumentinio filmo „Aleksandras Didysis” tikslas  – sugrąžinti garsaus misionieriaus vardą į Lietuvą, pristatyti jį pasauliui ir atskleisti žiūrovui, kokia nenuspėjama gali būti žmogiškoji prigimtis – tarp dvasios didybės ir žemiškos puikybės”,  – teigia filmo prodiuseris Paulius Juočeris, VšĮ “Filmuva” atstovas.

Filmo parengiamuosius darbus parėmė Lietuvos kino centras.

Prie šio dokumentinio filmo kūrimo gali prisidėti kiekvienas, suteikdamas bet kokios informacijos apie A. F. Bendoraitį bei paremdamas kūrybinę grupę. Daugiau informacijos apie filmą rasite čia. Naujienas galite sekti filmo Facebook paskyroje.

Filmo kūrėjų informacija.