Lietuviško dokumentinio filmo „Matlės rankšluostis“ projektas bus vystomas tarptautinėje mokymų programoje „Eurodoc 2015“


Lietuviškas kino projektas atrinktas dalyvauti tarptautinėje mokymų programoje „Eurodoc 2015“. Režisieriaus Sauliaus Beržinio dokumentinio miuziklo projektą „Matlės rankšluostis“ mokymuose atstovaus filmo prodiuserė ir scenarijaus bendraautorė Akvilė Žilionytė. Lietuvos kino centras šiam kino sklaidos projektui skyrė 5460 eurų valstybinį finansavimą.

„Matlės rankšluostis“ pasakoja apie Holokausto metu žuvusią žydų kilmės lietuvių jaunąją poetę Matildą (Matlę) Olkinaitę (1921-1941). Filmas paremtas jos iliustruotu dienoraščiu, poezija, archyvine medžiaga.

"Aš kartais galvoju, ko trūksta mūsų namams? Kaip mane kankina tos dienos, kai visi vaikšto lyg įelektrinti ir iš kiekvieno šoka kibirkštys. Bet tai lengvai praeina. Bereikia baltai ir gražiai dengti stalą, užžiebti lempą- ir papa, išgirdęs Štrauso valsą, ima mosikuoti rankomis, vesdamas kurią iš dukterų šokti" Iš Matlės dienoraščio, 1940 VIII 19

„Aš kartais galvoju, ko trūksta mūsų namams? Kaip mane kankina tos dienos, kai visi vaikšto lyg įelektrinti ir iš kiekvieno šoka kibirkštys. Bet tai lengvai praeina. Bereikia baltai ir gražiai dengti stalą, užžiebti lempą- ir papa, išgirdęs Štrauso valsą, ima mosikuoti rankomis, vesdamas kurią iš dukterų šokti“ Iš Matlės dienoraščio, 1940 VIII 19

Mokymų metu „Matlės rankšluostis“  prodiuserė tobulins projektą, patikrins filmo galimybes už šalies ribų, gilins biudžeto valdymo, finansavimo ir teisines žinias, įgis žinių apie filmų bendros gamybos aspektus. Mokymuose projektas bus pristatytas pagrindiniams Europos dokumentikos pirkėjams bei platintojams.

„Eurodoc“ yra mokymų programa, specialiai sukurta bendrai kūrybinių dokumentinių filmų gamybai. Tai yra dokumentikos idėjų kalvė, apimanti didelę pasakojamųjų stilių įvairovę ir gamybos būdus. Programa skirta nepriklausomiems dokumentinių filmų projektų prodiuseriams, norintiems tobulinti savo projektus, filmų pirkėjams, finansuotojams ir platintojams.  Mokymų tikslas yra gerinti tarptautinei rinkai skirtų dokumentinių filmų projektų kūrimo kokybę, pristatyti sukurtus projektus pagrindinių Europos dokumentinių filmų transliuotojams.

Mokymai prasideda kovo mėnesį ir susideda iš trijų atskirų sesijų, kurios vyks Vokietijoje, Portugalijoje ir Prancūzijoje.

Praėjusiais metais „Eurodoc“ mokymuose savo projektus tobulino Inesa  Ivanova su projektu „Laisvės kaina“, Tomas Tamošaitis su projektu „Pilkas namas“ ir Giedrė Žickytė su projektu „Padėkos diena“.