Paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos 2014 m. apdovanojimo laureatai


LKS prizas

2014 m. gruodžio 19 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau 16-ą kartą paskelbti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai.

Pagrindinis prizas atiteko kino operatoriui Audriui Kemežiui – už subtilų kinematografinį nejudančio vaizdo – meninės fotografijos – perteikimą dokumentiniame filme „Meistras ir Tatjana“ (režisierė Giedrė Žickytė).

Režisierius Remigijus Sabulis apdovanotas už ryžtą ir pastangas įkūnijant Lituanica skrydžio viziją (dokumentinis filmas „Lituanica paslaptis“).

Animacinis filmas „Aukso žirgas“ apdovanotas už Baltų mitologijos populiarinimą pasauliniame kontekste. Specialusis diplomas įteiktas filmo režisieriui Valentui Aškiniui.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai skiriami už reikšmingiausius Sąjungos narių sukurtus kinematografijos kūrinius (kūrybinius darbus kine).

Apdovanojimus laureatams įteikė Komisijos pirmininkas, 2013 metų Sąjungos apdovanojimo laureatas – kino režisierius Audrius Juzėnas. Komisijos nariais taip pat buvo kino režisierius Raimundas Banionis, kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė, animacinio kino režisierė Jūratė Leikaitė-Aškinienė ir kino kritikas Linas Vildžiūnas.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus paskelbė savo apdovanojimą „Pėda, palikta Lietuvos kino istorijoje“, jau šeštus metus skiriamą žymiausiems Lietuvos kino meno kūrėjams. Šiemet jis atiteko kino režisieriui Algimantui Puipai.

Iškilmingą apdovanojimų vakarą papuošė muzikanto Tomo Byčkovo atliekamas meditacinės Hang muzikos koncertas.

Apdovanojimo iškilmių partneris – Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.
Rėmėjai – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA.
Informacinis rėmėjas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos Informacija