Lietuvos kino centras kino sklaidos projektus rems pagal naujas taisykles


Lietuvos kino centras paskelbė naujas kino sklaidos finansavimo taisykles. Pagal jas juridiniai asmenys galės kreiptis į LKC dėl paramos filmo ar filmo projekto pristatymui užsienio kino renginyje.

Viena pagrindinių naujovių – nuo šiol bus finansuojama ir filmų projektų sklaida. Į Lietuvos kino centrą gali kreiptis kino kūrėjai, norintys savo filmo projektą tobulinti ar pristatyti užsienyje vykstančiuose mokymuose, dirbtuvėse ir kituose kino industrijos renginiuose, kuriuose yra pakviesti dalyvauti.

Siekiant paramą skirti tikslingiau ir efektyviau,  naujose taisyklėse įtvirtinti paramos skyrimo kriterijai ir prioritetai. Nuo šiol vertinant projektus finansavimo prioritetai bus taikomi filmams, kurių gamybai buvo skirtas valstybės finansavimas; kai paramos prašoma filmo pasaulinei  ar europinei premjerai  bei kai filmas atrinktas dalyvauti oficialioje Tarptautinės kino prodiuserių asociacijų federacijos akredituotų kino festivalių programoje arba kitų filmui svarbių kino festivalių programoje.

Paraiškas kino sklaidos finansavimui gauti bus galima teikti visus metus, bet ne vėliau nei  likus 10 darbo dienų iki kino renginio pradžios.

Galima didžiausia projekto finansavimo suma – iki 20 000 eurų. Projektui įgyvendinti gali būti skiriama iki 90 proc. projekto tinkamų išlaidų bendros sumos, atsižvelgiant į valstybės biudžeto galimybes.

Kreipiantis dėl paramos reikia pildyti atnaujintas dokumentų formas, kurios yra skelbiamos čia.