Baltijos šalių kino institucijų įsteigtas prizas atiteko švedų filmui


apdovanojimas

Vokietijos mieste Liubeke vykusiame festivalyje „Šiaurės šalių kino dienos“ Lietuvos ir Latvijos kino centrai bei Estijos kino institutas įteikė specialų prizą švedų režisieriaus Ronnie Sandahl debiutiniam filmui „Underdog“ („Svenskjævel“). Šis specialus apdovanojimas teikiamas nuo 1991 m.

Pagrindinį festivalio prizą pelnė islandų režisieriaus Baldvin Z. Filmas „Life in a Fishbowl” („Vonarstræti”).

Festivalyje Lietuvą atstovavo trys lietuviški filmai. Ilgametražių vaidybinių filmų programoje buvo rodomas lietuvių režisieriaus Audriaus Juzėno filmas „Ekskurstantė“. Lietuvoje ir užsienyje palankiai įvertintas filmas pasakoja 11-metės lietuvaitės istoriją, kuri pabėgusi iš tremtinių traukinio, leidžiasi į 6 000 kilometrų kelionę atgal į Lietuvą.

Taip pat į vaikams ir jaunimui  skirtų filmų programą pateko režisieriaus Ernesto Jankausko filmas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“. Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrine gerve“ už geriausią metų trumpametražį vaidybinį filmą  įvertintas filmas pasakoja apie šešerių metų mergaitę Mildą, kuri ryžtasi iškeliauti gelbėti savo tėvų, kuriuos, anot vienos moters, pagrobė ir nelaisvėje laiko Anglijos karalienė.

Liubeke susirinkę dokumentinio kino mėgėjai turėjo progą pamatyti režisieriaus Audriaus Stonio filmą „Kenotafas“. Filmo kūrėjų komanda leidosi į 70 metų saugoto kapo, kuriame palaidoti du rusų ir vienas vokiečių karys, paieškas.